[ad_1]

سخنگوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی خبر داد؛

یازده میلیون خانوار (۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر) مشمول دریافت تسهیلات کرونایی هستند.

گروه کار و تعاون بازارنیوز-سیدسهند شریف زاده؛ حامد شمس، سخنگوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی پیرامون طرح حمایت معیشتی ایام کرونا گفت: دولت به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ماموریت داده که هدفمندتر از گذشته اقشار نیازمند و کم برخوردار جامعه را که درآمد ثابت ندارند شناسایی و مورد حمایت قرار دهد. بر اساس بانک اطلاعاتی پایگاه رفاه ایرانیان این یازده میلیون خانوار (۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر) برای مدت چهار ماه پایانی سال مورد حمایت بسته تسهیلات یک میلیون تومانی برای سرپرست خانوار و بازاء هر فرزند صد هزار تومان قرار می‌گیرند.

* برای ثبت نام یک هفته فرصت دارید

شمس، سخنگوی وزارت رفاه، درباره شرایط دریافت تسهیلات معیشتی افزود: این افراد اولا نباید درآمد ثابت داشته باشند و دوما برای وام یک میلیون تومانی ثبت نام کرده باشند. برای ثبت نام کافی است کد ملی سرپرست خانواده را به شماره ۶۳۶۹ پیامک کنند. به دستور رئیس جمهور کارگروهی متشکل از وزارت رفاه و بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شده که وظیفه شناسایی مشمولان را بر عهده دارد. همچنین برآورد این است که کمتر از دو هفته کار شناسایی و واریز مبلغ صورت گیرد. ضمنا مدت زمان ارسال پیامک از امروز تا هفته آینده (۱۱ آذر) بمدت ۷ روز است.

* پرداخت تسهیلات از نیمه آذر شروع می‌شود

سخنگوی وزارت کار ادامه داد: سود بازپرداخت این وام ۴ درصد است که دولت پرداخت آن را متقبل شده است پس مشمولان بهره‌ای پرداخت نمی‌کنند و اصل اقساط آن از یارانه معیشتی مشمولان کسر می‌شود. تلاش بر این است که از نیمه آذر پرداخت شروع شده و بازاء هر نفر خانوار ۱۰۰ هزار تومان واریزی داشته باشیم. افراد شاغل در دستگاه‌های دولتی، سازمان‌های عمومی غیر دولتی، بازنشستگان و کسانی که بیمه به آن ها تعلق می‌گیرد مشمول دریافت بسته معیشتی نیستند. بهزیستی و کمیته امداد جزو نهاد‌های حمایتی هستند و مشمول پرداخت می‌شوند.

[ad_2]

Source link

Tagged : # # # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.