[ad_1]

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مطابق مقررات، یک ماه بعد از پایان پذیره نویسی باید امکان معامله برای صندوق های ETF فراهم شود، به همین دلیل به نظر می رسد از ابتدای آبان ماه شاهد بازگشایی نماد صندوق پالایشی یکم و انجام معاملات آن در بورس خواهیم بود.

بعد از عرضه سهام بانکی ها و بیمه ای ها در اردیبهشت ماه و در قالب صندوق های قابل معامله دولتی (ETF)، دومین مرحله از عرضه این صندوق با سهام پالایشی ها در نخستین روزهای شهریور ماه انجام و تعداد قابل توجهی از افراد در این پذیره نویسی مشارکت کردند.
زمان بازگشایی نماد صندوق پالایشی یکم و معاملات آن در بازار در میان سرمایه گذاران با ابهاماتی همراه است که در این زمینه «راضیه صباغیان»، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: مطابق مقررات، یک ماه بعد از پایان پذیره نویسی امکان معامله برای صندوق های ETF فراهم می شود.
وی گفت: با توجه به اینکه پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم تا ۳۰ شهریور ماه ادامه داشت؛ بنابراین باید از اوایل آبان ماه امکان معامله برای این صندوق فراهم شود.
صباغیان خاطرنشان کرد: اکنون منتظر هستیم تا اقدام های لازم جهت نقل و انتقال سهام پالایشی ها از سوی دولت به نام صندوق انجام و اطلاعات سرمایه گذاران در سپرده گذاری به روز شود تا از این طریق، این صندوق قابلیت بازگشایی نماد و مجوز فعالیت را پیدا کند.
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس با اشاره به تعداد افراد شرکت کننده در پذیره نویسی دومین مرحله از عرضه صندوق های قابل معامله (ETF)، گفت: بر اساس آمارهای ارائه شده، حدود چهار میلیون نفر از سرمایه گذاران در پذیره نویسی این صندوق مشارکت داشتند که ارزش واحدهای خریداری شده بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان بوده است.
وی افزود: تعداد مشارکت کنندگان در پذیره نویسی دومین مرحله از صندوق های قابل معامله دولتی (ETF) دو برابر افراد مشارکت کننده در دارا یکم بوده است.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *