[ad_1]

علاءالدین ختایی، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و فناوران صنعتی ساختمان، از ساخت مسکن ارزان قیمت با مکانیسم تهاتری و توافق با بنیاد مسکن برای تهاتر سیمان خبر داد.

علاءالدین ختایی در نشست خبری به تشریح وضعیت بخش تولید مسکن طی دو سال اخیر پرداخت و با بیان این که نرخ مصالح ساختمانی و دستمزد‌ها در بخش ساخت و ساز مسکن روی قیمت‌ها تاثیرگذار بوده که باید این مسئله را مدیریت کنیم، اظهار کرد: قیمت نهاده‌های ساختمانی نسب به سال گذشته حدود ۳۵ درصد افزایش یافته است، اگر سال قبل می‌توانستیم قیمت مصاله را کنترل کنیم در بخش ساخت وساز نسبت امسال ۳۵ درصد جلو افتاده بودیم.

وی با اشاره به تاثیرگذاری زمین و مجوز‌های ساخت و ساز در قیمت تمام شده مسکن، ادامه داد: برخی دستگاه‌های مسئول از جمله وزارت راه و شهرسازی در رابطه با تولید مسکن همکاری می‌کنند و زمین را با قیمت پایین در اختیار سازندگان و مردم قرار می‌دهند.

وی با یادآوری این که وزارت راه در طرح ملی مسک این کار را انچام داده است، افزود: در تفاهم با این وزارتخانه مصالح ساختمانی ساخت ۱۰۰ هزار مسکن را به صورت تهاتری تامین خواهیم کرد.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و فناوران صنعتی ساختمان در ادامه به جزئیات مربوط به هزینه‌های ساخت اشاره کرد و گفت: دستمزد‌ها ۳۰ درصد، مصالح ساختمانی عمومی ۳۵ درصد و مصالح ساختمانی پایه (میلگرد و سیمان) ۲۵ درصد هزینه ساخت و ساز مسکن هستند.

ختایی راهکار کاهش هزینه‌های تولید مسکن را تامین مصالح ساختمانی به صورت تهاتر اعلام و اضافه کرد: هم اکنون ۶۰ تا ۷۰ درصد ظرفیت کارخانه‌های تولید مصالح ساختمانی خالی است که می‌توانیم با تامین مواد اولیه از این پتانسیل برای تولید نهاده‌های ساختمانی ارزان قیمت و با نرخ ثابت استفاده کنیم. مهم‌ترین نتیجه عملیاتی شدن این برنامه ساخت مسکن با قیمت‌های مناسب و ارزان در مقایسه با نرخ‌های کنونی است.

وی با اشاره به استقبال کارخانه‌های تولید مصالح ساختمانی از این برنامه، اظهار کرد: با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز برای تهاتر سیمان به عنوان یکی از مصالح ساختمانی پایه به تفاهم رسیده ایم.

وی تاکید کرد: با استفاده از چنین ظرفیت‌هایی شاهد جهش فروش در صنعت ساختمان و به دنبال آن فعال شدن حدود ۲۰۰۰ خدمات مرتبط با این حوزه خواهیم بود.

 

تسنیم

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.