[ad_1]

ماهیهای قاره اروپا و آسیا, استانبول, موقعیت استراتژیک ساخته شده است آن را یک فرهنگی چهارراه فراتر از مقایسه. موقعیت جغرافیایی آن به تنهایی به نظر می رسد را ساخته اند آن را به مقصد پایتخت یک امپراتوری. در واقع این کانون دو بزرگ اما بسیار متفاوت امپراتوری بیزانس و عثمانی برای برخی از 1700 سال است. در عین حال حتی قبل از آن صعود سلطنتی تاج و تخت در آن درخشید و به عنوان پویا و پر جنب و جوش شهر برای تقریبا یک هزار سال از لحظه تاسیس آن بود به عنوان شهر یونانی بیزانس.

آن را سخت به صحبت در superlatives هنگامی که توصیف این حماسه مهد تمدن. هیچ شهر دیگری در جهان بوده است محاصره در بسیاری از مواقع بنابراین تا حد زیادی آن را آرزو های مردم در خارج از دیواره های آن است. هیچ شهر دیگر بر روی زمین نشسته بر دو قاره است. نه فقط سن برای قرن ها در این شهر چند فرهنگی در اروپا که در خیابان ها بیش از یک دوجین زبان صحبت می شد از ایتالیایی به فارسی و یونانی به عربی است. بالاتر از همه آن شهرستان ساخته شده برای تجارت ساخته شده برای کسب و کار.

“یهودیان ترکس و مسیحیان چند اصول نگه دارید.

در عین حال همه به یک خدا ایمان است که طلا”

نامه تاریخی و مهم از یک نجیب زاده در قسطنطنیه به دوست خود در لندن 1730

تاسیس در مثلثی تف زمین (منطقه امروز تحت سلطه مسجد آبی و آیا Sofya) اصلی شهر احاطه شده توسط آب در سه طرف. این بود که هیچ خجالتی بازنشستگی کوچک مستعمره اما با اعتماد به نفس مرکز تجارت طراحی شده به حکومت یکی از مهم ترین آبراه های جهان بسفر. کنترل از این باریک کانال اتصال دریای مدیترانه و دریای سیاه تضمین نفوذ سیاسی یک جریان ثابت از ایده های نوآورانه و البته پول در شکل ترافیک و مالیات.

قایقرانی در بسفر امروز می توان یک فرصت مناسب نگاه به شهر به عنوان ملوانان را دیده اند آن را قرن ها پیش از آن هفت تپه bejewelled با پر زرق و برق ترین مساجد. روزانه سفرهای قایق توقف در تعدادی از نقاط در امتداد طول آن مانند Anadolu Kavagi تقریبا در ورودی به دریای سیاه. در اینجا شما می توانید ترک فری غذا خوردن در یکی از رستوران های ماهی توسط ساحل و سرگردان به قلعه خراب برای نمایش خیره کننده و با یک جهش از تخیل به عقب به زمانی که جیسون بود قایقرانی زیر در جستجوی پشم زرین.

امروزه نفتکش با تنه زدن مسافر کشتی در آبهای بسفر اما تعداد آنها اما بخش کوچکی از کشتی های که استفاده می شود به گله به قسطنطنیه. در عثمانی روز پانزده هزار قایق های کوچک مشغول به کار در بندر پنهان کردن آن بسیار آب. اتشی آن شده اند ممکن است اما آشفته قطعا آن نبود. هنگامی که آن را به پول های دقیق و منظم حاکم. در شاخ طلایی پایتخت پناه و فوق العاده آب های عمیق بندرگاه قایق های لنگر به طور مستقیم توسط ساحل به خالی کردن و محموله خود را به دقت بازرسی توسط یک انتظار از مقامات آداب و رسوم است که محاسبه خود را پرداخت وظیفه.

زمانی که امپراطوری روم شرقی و خرد شهر قسطنطنیه در نهایت کاهش یافت و به محمد فاتح و ارتش عثمانی در سال 1453 shockwaves چندمین بار در سراسر اروپای غربی و مسیحی کل جهان است. در عین حال محمد رویایی بود. فقط به عنوان کنستانتین انجام داده بود بیش از یک هزاره قبل refounding استانبول به عنوان پایتخت جدید, جدید, رم, Mehmet بازگرداندن این شهر بخت و اقبال و محل آن را در یک و حتی بالاتر پایه.

او صادر شده تماس تجمع برای مردم از همه نژادها و ادیان آمده و کار و زندگی در شهرستان. این یک سیاست درهای باز بر اساس تحمل و آزادی طراحی شده برای دعوت از مهارت و خلاقیت و انرژی است. به عنوان یک قرن 15 پاشا توصیه سلطان تجارت تعیین خواهد قسطنطنیه و امپراتوری عثمانی در جاده ها به موفقیت:

“نگاه مثبتی به تجار در زمین; همیشه از آنها مراقبت; اجازه دهید هیچ یک از آزار و اذیت آنها و… از طریق تجارت خود را زمین می شود موفق و اجناس خود را ارزانی فراوان در جهان می باشد و از طریق آنها بسیار عالی شهرت سلطان انجام شده است به اطراف زمین و توسط آنها ثروت در زمین افزایش یافته است.”

در چند دهه یک میزبان کامل از شرکت های خارجی تا به حال پا بر روی تشک خوش آمدید و راه اندازی فروشگاه. ارامنه رونق گرفت به عنوان جواهرات صنعتگران و تجار. یهودیان موفق شد perfumers آهنگران و بانکداران. ایتالیایی ها مشغول بودند واردات ابریشم و کاغذ و شیشه است. حتی به زبان انگلیسی دعوت شده بودند به حزب که در 1579 سلطان مراد سوم نوشت: به الیزابت من استقبال تجار انگلیسی به می آیند و در عمل خود آزاد تجاری امپراتوری.

بسیاری از این کسب و کار عمل از پوشش بازار ساخته شده توسط محمد فاتح که هنوز هم می ایستد در قلب بازار بزرگ در استانبول. شما هنوز هم می تواند حس چیزی از مناظر و بوها و صداها را از چه, پیر قسطنطنیه شده اند باید مانند اگر شما برخی از زمان برای کشف این تودرتو شهرستان در شهرستان. پایین شیب به بازار ادویه خطوط کهنه با مغازه ها و کارگاه های آموزشی کامل از صنعتگران کوبیدن خارج مربوطه معاملات. آنها به یک اشاره کوچک از ظرفی شبیه بشاخ یا قیف از محصولات است که یک بار به پایتخت امپراتوری از هر گوشه ای از جهان.

برای قرن ها امپراتوری عثمانی بود و به واسطه جهان معروف خود تجار متحد سه قاره اروپا و آفریقا و آسیا به شرق دور و چین است. فضل از جهان نمی رسند تنها توسط دریا. تمام جاده ها منجر به قسطنطنیه. کاروان شتر و قاطر تا 2000 قوی وارد هر ماه همگرا از تمام نقاط افق – لهستان به سعودی, فرانسه به ایران.

قسطنطنیه بوده است یک آهنربا برای هر دو کالا و مردم قبل از ترک ها وارد شده است. به طور منظم محل توقف برای زائران مسیحی در راه بیت المقدس پس از بیزانس امپراتور ژوستین ساخته شده Haghia سوفیا در قرن 6 سرمایه خود را تبدیل به یک سایت از زیارت و یک مقصد توریستی. این Haghia سوفیا نبود هر محل عبادت آن بزرگترین کلیسا در مسیحیت برای تقریبا یک هزار سال است. تبدیل به یک مسجد توسط محمد فاتح امروز از آن می ایستد به عنوان یک نفس موزه باز به مردم از همه مذاهب است.

در سراسر آیا Sofya جامد هستند یادآوری این شهر را طول عمر و شکوه گذشته آن. چند صد متر به سمت شمال است توپکاپی کاخ که در آن سلاطین عثمانی زندگی می کردند و حکومت در شکوه و مجلل. چند صد متر به سمت جنوب است مسجد آبی که بلند و باریک مناره تعریف شهر افق. در کنار این پیر رومی اسب دوانی, چاشنی زده با مصر ستون هرمی شکل سنگی. راه رفتن در اطراف استانبول آن را سخت به تصور کنید یک شهرستان است که می تواند رقیب از آن به عنوان یک فضای باز موزه.

در عین حال این است که هیچ شهر ارواح, بدون رنگ در پشم شهر تجارت در خاطرات قدیمی. پس از سقوط امپراتوری عثمانی, تغییر نام آن به استانبول و از آن تنزل از شهر های قدیمی شهر است که یک بار دیگر در حال افزایش است. اگر چه آنکارا در حال حاضر پایتخت سیاسی ترکیه واقع در جغرافیایی کشور قلب استانبول دورف آن در جمعیت و همچنین در طراوت و چالاکی. آراسته با برخی از بهترین معماری و هنری شگفتی در جهان فوق العاده ای میراث تاریخی در هر گوشه خیابان استانبول ترکیه باقی مانده است واقعی و اجتماعی و هنری و مرکز تجاری پر از شور و نشاط و فعالیت. در حال رشد در یک نرخ نمایی از 3 میلیون نفر در سال 1970 به یک کرگدن با برخی از 11 میلیون نفر جمعیت این شهرستان همچنان نهایی فرهنگی چهارراه. آن فریب و کشش قوی تر از همیشه برای بسیاری از مردم در خیابان های آن هنوز هم به نظر می رسد با طلا هموار.

[ad_2]

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *