[ad_1]

کارشناس هواشناسی گفت: افزایش غلظت آلاینده‌ها در مناطقی از جمله اصفهان، خراسان رضوی و تهران تا چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، تصریح کرد: از فردا با گذر متناوب امواج کم دامنه تراز میانی جو همراه با ریزش هوای سرد از شمال غرب کشور، در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، کردستان و کرمانشاه بارش پراکنده و وزش باد همراه با کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

او افزود: همچنین بارش پراکنده در شمال غرب کشور به تناوب تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: در ۵ روز آینده به جز شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر در سایر نقاط کشور جوی پایدار پیش بینی می‌شود که در شهر‌های صنعتی و پر جمعیت با تداوم غلظت آلاینده‌ها مواجه خواهیم بود.

گودرزی با بیان اینکه هشدار‌هایی در این بخش صادر شده است افزود: افزایش غلظت آلاینده‌ها در مناطقی از جمله اصفهان، خراسان رضوی، تهران تا پیش از ظهر چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

او افزود: درصورت افزایش تردد‌های درون شهری احتمال رشد شاخص کیفیت درحد ناسالم برای گروه‌های حساس و حتی در مناطق پرجمعیت و صنعتی در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها  وجود دارد.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *