[ad_1]

در پی اعمال محدودیت های جدید و چندباره ترکیه که پرواز ایرلاین های ایرانی به مقصد استانبول را به یک بار در روز کاهش داد، قیمت بلیت هواپیما از سوی ایرلاین های ایرانی و خارجی حدود دو برابر هفته های قبل شده است.

پس از تغییرات متعدد سیاست های ترکیه در راستای لغو و برقراری پروازهای مسافری در مسیر تهران استانبول دوباره از شنبه هفته جاری یعنی ۱۲ مهر ماه پروازهای ایرانی به مقصد استانبول از سوی مقامات ترک لغو و دوباره این پروازها برقرار و محدود به یک پرواز به از سوی ایران و یک پرواز از سوی ترک ها در این مسیر شد.
تورج دهقانی زنگنه -رییس سازمان هواپیمایی کشوری – در این باره به ایسنا گفت: پس از لغو مجوز پرواز ایرلاین های داخلی از سوی مسئولان ترکیه ما نیز به آن ها اعلام کردیم در این صورت مجوز ترکیه را نیز برای پرواز ترکیش ایر لغو می کنیم و نهایتا آن ها به این نتیجه رسیدند که پروازهای تهران استانبول را مجدادا و به صورت محدود برقرار کنند.
وی افزود: در این راستا مقرر شد تا در هر روز یک پرواز از سوی ایرلاین های ایرانی و یک پرواز از سوی هواپیمایی ترکیه در این این مسیر پروازی انجام شود که البته با همان پروتکل های توافق شده قبلی این اتفاق می افتد.
البته رییس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا قیمت بلیت هواپیما از سوی ایرلاین های داخلی و برای بازگرداندن مسافران از استانبول به تهران به بیش از ۲۰ میلیون تومان رسیده است، گفت: گرچه نرخ پروازهای خارجی دامنه مشخصی ندارد اما این نرخ ها با برقراری دوباره پروازها شکسته می شود و این مسئله را به انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام می کنیم.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *