[ad_1]

اغلب اقتصادهای جهان در حالی برای کنترل شیوع کرونا با مشکل مواجه شده‌اند که ریکاوری اقتصاد چین در حال شتاب گرفتن است و باعث شده تا فاصله آن با اقتصاد آمریکا، نزدیک و نزدیک‌تر شود.

به گزارش بازارنیوز به نقل از شین‌هوا، وال‌استریت ژورنال در مقاله خود با عنوان «جهش و بازگشت اقتصاد چین و رسیدن به اقتصاد آمریکا» اعلام کرده است: در حالی که اغلب اقتصادهای جهان برای کنترل شیوع کرونا با مشکل مواجه شده‌اند، ریکاوری اقتصاد چین در حال شتاب گرفتن است و باعث شده تا فاصله آن با اقتصاد آمریکا نزدیک و نزدیک‌تر شود.

طبق این مقاله، چین تنها اقتصاد بزرگی است که امسال رشد می‌کند.

جی‌پی مورگان پیش‌بینی جدید خود از رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۲۰ را از ۱.۳ درصد قبلی به ۲.۵ درصد افزایش داد. اقتصاددانان بانک جهانی و سایر مؤسسات اعتبارسنجی هم پیش‌بینی‌های خود در مورد چین را ارتقا داده‌اند.

در این مقاله آمده است: چین که از نظر جی‌دی‌پی واقعی دومین اقتصاد بزرگ جهان است به کندی در حال نزدیک شدن به ایالات‌متحده بود که حالا با ریکاوری سریع آن از بحران کووید ۱۹ این پروسه شتاب گرفته است.

در این مقاله هومی کاراس، اقتصاددان ارشد اقتصاد جهانی در مؤسسه بروکینگز، می‌گوید: با این نرخ رشد و با این نرخ دلار چین تا سال ۲۰۲۸ به طور مطلق از آمریکا عبور می‌کند که این ۲ سال زودتر از پیش‌بینی‌های قبل از دوره کرونا است.

با این همه چین هنوز با چالش‌هایی روبرو است؛ به نحوی که ۲۰ درصد از تولید ناخالص داخلی چین به صادرات آن تکیه دارد که این موضوع، آن را به مصرف‌کنندگان آمریکایی و اروپایی وابسته کرده است؛ در صورتی که ریکاوری در تقاضای این مشتریان با مشکل روبرو شود، اقتصاد چین هم به مشکل بر خواهد خورد.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.