[ad_1]

معاون آب و آبفای وزیر نیرو از رشد 300 درصدی ساخت و راه‌اندازی واحدهای شیرین‌سازی آب دریا خبر داد و گفت: تا دو ماه آینده با راه‌اندازی بزرگترین واحد شیرین‌سازی آب ایران، استان‌های کرمان و یزد از نعمت آب شیرین و تصفیه‌شده خلیج فارس بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، قاسم تقی‌زاده خامسی در گفت‌وگویی اظهار داشت: با توجه به کمبود آب شیرین در دنیا، همه دولت‌ها از آب شور به روش شیرین‌سازی استفاده می‌کنند که با ساخت دستگاه‌های جدید هر روز هم هزینه این کار از نظر اقتصادی کاهش پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: در کشورهای اطراف ما اعم از امارات، عمان و عربستان سعودی خیلی از این روش استفاده می‌کنند اما در ایران به ‌تازگی این کار شروع شده است.
تقی‌زاده خامسی گفت: ابتدا با شیرین‌سازی از طریق دستگاه‌های نمک‌زدایی کوچک محلی یا حتی منطقه‌ای بیشتر در حوزه هرمزگان این کار انجام می‌شد اما مطالعات انجام شده نشان می دهد که 17 استان کشور باید از آب دریا برای تامین مابقی آب مورد نیاز خود استفاده کنند.
وی ادامه داد: تا به امروز مجوز شیرین‌سازی 2 میلیارد و 600 میلیون مترمکعب آب دریا برای استان‌ها صادر شده و بزرگترین این‌ها تا دو ماه آینده برای استان کرمان و صنایع سنگین آنجا به نتیجه می‌رسد تا آب را از خلیج فارس به این استان بیاورند.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *