[ad_1]

اگر من تا به حال یک پنی برای هر بار کسی به من گفت: “مراقب باشید از سیب زمینی” من می خواهم یک زنی ثروتمند در حال حاضر. افسانه ای کار شده است قربانی یک سوء تفاهم است. از اواخر سال 1500 تا امروز سیب زمینی بوده است محکوم به دلایل مختلف. در 1580 اشاره اکسپلورر سر والتر رالی به ارمغان آورد برخی از گیاهان سیب زمینی از آمریکا به ایرلند و استعداد برخی به ملکه الیزابت اول متاسفانه کاخ ملکه آشپز بسیار خوبی با خنده دار-به دنبال کار و به جای پخت و پز و سیب زمینی آنها را جوشانده ساقه ها و برگ ها قبل از ارائه آن به دادگاه در صرف غذا. برای کسانی از شما که نادان از گیاه سیب زمینی را بیشتر شوم ویژگی های آن حاوی ترکیبات سمی به نام glycoalkaloids اکثریت که متمرکز در برگ و ساقه گیاه است. مانند همه کسانی که مصرف آب پز تهیه, کاهش مرگ بیمار و در نتیجه سیب زمینی ممنوع شد از ملکه دادگاه.

پس از این مخرب شایعات به نظر می رسید به دنبال تاسف ، به هر کدام بخشی از جهان معرفی شد. در فرانسه به عنوان مثال سیب زمینی نسبت داده شد با نزدیک شیطانی وضعیت و متهم باعث ننگین بیماری اعم از جذام به سفلیس و همچنین به عنوان مسئول نازایی و بدون مانع تمایلات جنسی به طور یکسان. سیب زمینی آنقدر بدنام به تدریج که در برخی فرانسه شهر اعلام شده بود به اثر است که سیب زمینی بودن مضر برای انسان و حیوانات و خاک سلامت کشت آن متوقف شود بلافاصله.

دوران مدرن پیدا کرده اند و دلایل دیگر به بدگویی خیرخواه گیاهی. حتی اگر سیب زمینی یکی از غذاهای مردم لذت در بسیاری امروزه یک رژیم غذایی رانده و سلامت-crazy جامعه امروز اشاره می کند که سیب زمینی بسیار غنی از نشاسته به سختی می تواند به رخ کشیدن هر نوع دیگر از ارزش تغذیه ای است. مردم امروز آنقدر در ضد کربوهیدرات صفر-کالری دیابت-رایگان-کمپین زندگی که آنها موفق به دیدن سیب زمینی برای آنچه در آن واقعا است – بسیار مغذی گیاهی است که هنگامی که آماده و خورده در راه حق و در مقادیر صحیح تمایل به کمک بیشتر از صدمه دیده است.

با توجه به یک گزارش سازمان ملل متحد جهانی تولید سیب زمینی به بالا از 315 میلیون تن در سال 2006 و امروز نزدیک به 1/3 از تولید جهانی را می توان به چین و هند دو جهان در پرجمعیت ترین کشور جهان است. با توجه به منابع به طور متوسط یک شهروند جهانی مصرف در اطراف 33kg (73 پوند) سیب زمینی-سالانه! در واقع آمریکا به طور متوسط مصرف حدود 140 پوند در هر سال در حالی که آلمانی ها خوردن حدود 200 پوند سالانه! اگرچه برخی از پایه استاندارد انواع سیب زمینی از 4000 گونه های مختلف کشت شده در سراسر جهان است. سیب زمینی بود و همچنین اولین گیاهی برای رشد در فضا در سال 1995 با هدف تغذیه فضانوردان و فضا در آینده مستعمرات! با توجه به تلاش های مورد نیاز برای رشد بسیاری از انواع سیب زمینی و تولید و مصرف حجم در سراسر جهان آن را سخت به فکر می کنم از tater به عنوان یک عفونت های سمی سبزی آماده برای کشتن با سفلیس و یا چاقی است. و آن را به عنوان معلوم سیب زمینی است! در اینجا لیستی از برخی از رایج سیب زمینی اسطوره است که مشکل مردم حتی امروز.

افسانه 1: سیب زمینی است نه سبزی

سیب زمینی اگر چه توبروس ریشه در طبقه بندی شده به عنوان یک سبزی در راهنمای هرم غذایی. اما آن را نیز گاهی اوقات به عنوان یک خوراکی ریشه یا tuber. سیب زمینی بخش مهمی از کل توصیه می شود وعده های غذایی روزانه از سبزیجات است. یکی متوسط سیب زمینی شمارش به عنوان یک فنجان از سبزیجات نشاسته ای.

افسانه 2: سیب زمینی چاق کننده هستند

مواد مغذی زبان یک سیب زمینی است و حدود 80 درصد آب و 20 درصد جامد و تقریبا به عنوان ذخیره در ارزش تغذیه ای به عنوان یکی ممکن است انتظار می رود از هر گونه طبیعی گیاهی. خام و یا سیب زمینی پخته با پوست به طور معمول حاوی 100 کالری 22 گرم کربوهیدرات, 3g, از پروتئین و بدون چربی! من شرط می بندم که خبر فوق العاده برای همه رژیم غذایی زده مردم در جهان است که گفته شده است که خوردن سیب زمینی خودکشی است برای یک برنامه کاهش وزن. این کاملا نادرست است که اگر آن خورده و در تمام آن خوبی پخته له شده و آب پز کبابی, بخار پز و یا خورشتی. اگر چه یک سیب زمینی به نظر می رسد بزرگ و گوشتی و کاملا خطرناک اتکینز شیفتگان آن را در خود دارد و کمک زیادی به کاهش وزن با توجه به بزرگ و محتوای آب در آن است. اما سیب زمینی با کره اضافی و یا خامه ترش با شکوه به عنوان چیپس/سیب زمینی سرخ کرده یا تنوری با پنیر نه تنها مانع کاهش وزن آن خواهد شد کمک به کاهش وزن و همچنین کلسترول و قند خون و مسائل. در حالی که ساده سیب زمینی پخته خواهد به رخ کشیدن بیش از 100 کالری و بدون چربی یک بسته کوچک از سیب زمینی سرخ کرده را به راحتی حساب برای حدود 210 کالری علاوه بر چربی اضافی.

افسانه 3: چیپس سیب زمینی و سبزیجات

اگر چه این رایج سیب زمینی اسطوره مدعی شد که چیپس سیب زمینی و چیپس تعداد به عنوان سبزیجات در غذا هرم راهنمای این کاملا گمراه کننده است. آشکار واقعیت امر این است که اگر چه سیب زمینی در فرم اولیه خود را طبقه بندی شده در گروه سبزی چیپس سیب زمینی که شامل تقریبا 61 درصد مرد هستند.

افسانه 4: سیب زمینی حاوی کربوهیدرات های ساده

سیب زمینی حاوی کربوهیدرات های پیچیده است که کاملا ضروری است برای نیازهای انرژی بدن و مغز است. بسیاری از این کربوهیدرات موجود در انواع مواد نشاسته ای. بخشی از این مواد نشاسته ای است که مقاوم به هضم توسط آنزیم ها در معده و روده کوچک به روده بزرگ تقریبا دست نخورده را فراهم می کند بدن خود را با مقدار مورد نیاز فیبر نیاز دارد.

تصور غلط 5: کربوهیدرات ها تنها مواد مغذی موجود در سیب زمینی

متوسط سفید خام سیب زمینی و یا پخته شده در پوست نیز یک نیروگاه از دیگر مواد مغذی است. این به طور معمول شامل تقریبا 35 درصد از ویتامین C 20% ویتامین B6 15% ید و 10 درصد هر یک از مس و آهن و نیاسین 8 درصد هر یک از فولیک اسید فسفر و منیزیم 4 درصد از تیامین و روي و اثری از ویتامین A. طول آلاسکا Klondike gold rush در اواخر دهه 1800 و سیب زمینی آنقدر بسیار با ارزش توسط کارگران معدن برای ویتامین C خود را محتوا است که آنها معامله طلا. بسیار برای متلاشیکننده افسانه شماره 5!

تصور غلط 6: همه از یک سیب زمینی مواد مغذی دروغ در آن پوست

اگر چه بسیاری از آن پروتئین متمرکز شده است در آن لایه نازک از پوست و دیگر مواد مغذی به طور مساوی در سراسر پوست و بدن از سیب زمینی. پس پیش بروید و لذت بردن از جالب خوبی از کل سیب زمینی!

تصور غلط 7: سیب زمینی هیچ آنتی اکسیدان

اگرچه هیچ تایید ادعای آنتی اکسیدان ها در سیب زمینی های برخی از مطالعات در سال های اخیر انجام دولت است که سیب زمینی به احتمال زیاد حاوی آنتی اکسیدان ها از جمله, اما نه محدود به آنتوسیانین و کاروتنوئیدها(جدا از تاسیس غنای ویتامین C).

افسانه 8: سیب زمینی طعم و مزه خوب تنها زمانی که پخته شده با توجه به بالا-چربی دستور غذاها.

سعی کنید یک کاری سیب زمینی با سیب زمینی آب پز و ادویه. اگر شما به غذاهای آسیایی سعی شکوه یک سیب زمینی پخته با سالسا یا کم چربی خامه ترش و یا حتی پنیر کم چربی. پخت سیب زمینی بدون پنیر در سس گوجه فرنگی با یک اشاره و یا سیر و سبزی سرو با سبزیجات بخارپز و یا مارچوبه در سمت. به تناوب کوره آنها را با ترخون و برگ گیاهان دیگر. از راههای متعدد-خلاقیت در حال انتظار برای کاوش. همه با همان end-نتیجه – جالب کم چربی بالا و کربوهیدرات تغذیه-بسته بندی غذا در حال انتظار برای بلعیدم!

تصور غلط 9: سفید سیب زمینی برای شما بد-خوردن سیب زمینی شیرین به جای!

اشتباه است. یک سیب زمینی شیرین سرخ شده و خدمت با پنیر خواهد بود فقط به عنوان بد به عنوان به طور منظم سیب زمینی سرخ کرده. خوبی از سبزی-هر گیاهی – بستگی به روش تهیه و مقدار مصرف. اگر چه هر دو حاوی همان مقدار کالری به طور متوسط سیب زمینی شیرین شناخته شده است شامل کمتر نشاسته و ویتامین C بیشتر و تقریبا سه بار مقدار بتا کاروتن در یک سیب زمینی. اما اگر قند توجه به انواع سفید خواهد پیروزی دست در با توجه به افزایش قند در سیب زمینی شیرین. بنابراین آن را ایده آل می توان گفت که خام سفید و سیب زمینی و سیب زمینی شیرین مکمل یکدیگر مواد مغذی و نه “بد” است و برای بدن است.

تا زمانی که سیب زمینی شما مصرف پخته شده در چربی-راه رایگان و شما به جای کنار وعده پنیر بیکن بیت خامه ترش و سس خامه ای با سبزیجات سبز و ذرت و هویج و مطمئن باشید از خوب و لذت بخش, وعده غذایی سالم. پس پیش بروید و لذت بردن از خود را taters راه آنها باید لذت گناه رایگان و خطر رایگان!

[ad_2]

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.