[ad_1]

یک روزنامه صهیونیستی نوشت، وزیر خارجه عمان یک روز پس از تماس تلفنی با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی برکنار شد اما در کنار این عامل، عوامل دیگری نیز وجود دارد.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نوشت، انتصاب «بدر البوسعیدی» به عنوان وزیر خارجه عُمان یک روز پس از آن صورت گرفت که «یوسف بن علوی» وزیر خارجه قبلی با همتای صهیونیست خود «گابی اشکنازی» در پی سازش ابوظبی و تل آویو تلفنی صحبت کرد.
هاآرتص افزود ، البوسعیدی فورا از «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در صفحه توییتر پیام تبریک دریافت کرد.
این روزنامه به نقل از رسانه های عربی و محلی نوشت: برکناری بن علوی پس از صحبت وی با اشکنازی صورت گرفت اما رایزنی، عامل تعیین کننده برای برکناری نبوده است بلکه مسایل دیگری مانند روابط متشنج با سران کشورهای (حاشیه) خلیج (فارس) نیز وجود داشته است.
هاآرتص ادامه داد، عمان همچنان «محور اصلی» میان غرب و ایران و نیز انصارالله یمن [با طرف سعودی] است و با توجه به نقش میانجی گری این کشور، کارشناسان پیش بینی می کنند که پا جای پای امارات در سازش با رژیم صهیونیستی نگذارد.
با این حال سلطان قبلی عمان «قابوس بن سعید» در اواخر ۲۰۱۸ میزبان «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مسقط بود.
سه شنبه هفته جاری، «هیثم بن طارق» سلطان عمان فرمان تغییر ساختار کابینه این کشور را صادر کرد. بر اساس این فرمان بدر بن حمد البوسعیدی جانشین یوسف بن علوی و به عنوان وزیر امور خارجه جدید عمان منصوب شد.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.