[ad_1]

بلغاری, غذا بسیار خوشمزه, در واقع شاید به دلیل آن است تا تاثیرات بسیاری را از عربی, ترکی, یونانی, اروپای غربی و غذاهای.

سوپ بسیار محبوب در بلغارستان; هیچ ناهار بدون سوپ. در تابستان محبوب ترین است یک سوپ سرد به نام tarator’, تهیه شده از ماست, آب, خیار, سیر, شوید, آجیل, و خرج کردن از نمک. گردشگران همچنین پیدا کردن آن بسیار با طراوت است.

برای بقیه سال وجود دارد:

1) ‘zeleva chorba’ (یک نوع سوپ کلم با گوشت و برنج و فلفل و نه ترش مزه است که باعث می شود آن را منفور با خارجی ها); ‘agneshka قربان chorba’ (از مبدا ترکیه, گوشت گوسفند آب پز سوپ);

2) ‘shkembe’ (محبوب ترین سوپ ها در این کشور متشکل از سیرابی, شیر, آب و ادویه جات ترشی جات; آن را بسیار بسیار خوب دارو برای hangovers و مصرف باید با سرد فلفل قرمز و سیر و سرکه).

دروس اصلی خرس همان نام های عجیب و غریب و حتی خوشمزه تر از سوپ.

‘Sarmi lozovlist’ و ‘zelevi sarmi’ هر دو شامل مخلوطی از گوشت چرخ شده و برنج نورد در برگ – شراب انگور برگ به صورت سابق و ترشی کلم برگ برای دومی. آنها گاهی اوقات پخته بدون گوشت!

به ارمغان آورد به بلغارستان قرن ها پیش, ‘musaka’ یک ظرف منشاء یونانی. آن است که معمولا پخته شده از سیب زمینی و گوشت چرخ شده اما گاهی اوقات بادمجان استفاده می شود به عنوان یک جایگزین برای سیب زمینی. نیز وجود دارد یک گیاه خوار گزینه در دسترس است.

‘Kavarma’ معطر ترکیبی از گوشت (گوشت گاو, گوشت خوک و یا گوشت بره) مرغ یا ماهی, قارچ, پیاز, گوجه فرنگی, هویج, فلفل و غیره. آن بوده است بسیار داغ در یک گلدان خاک رس.

‘Giuveche’ نیز پخته و خدمت در یک قابلمه حاوی گوشت یا سوسیس و سبزیجات و پنیر و تخم مرغ است. شما نمی باید آن را سفارش اگر شما بیش از حد گرسنه آن را به عنوان طول می کشد زمان طولانی به طبخ.

سنتی بلغاری سالاد ساخته شده از گوجه فرنگی و خیار تازه و پنیر و گاهی هم پیاز, فلفل, زیتون و جعفری. آن است که بسیار خوشمزه به عنوان بلغاری سبزیجات در حال رشد به طور طبیعی و بدون کودهای شیمیایی که باعث می شود آنها را بسیار juicier از آنها در کشورهای غربی است.

بسیار لذت بخش آشپزی ماجراجویی بلغاری اشتها آور ساخته شده از پنیر و عسل و ریحان. این ممکن است صدای عجیب و غریب اما آن طعم و مزه شگفت انگیز است. معمولا یک بیت از سیر اضافه شده است برای کسانی که آن را دوست دارم.

‘Kiufte’ سنتی کوفته تهیه شده از گوشت چرخ شده با ادویه جات محلی. در بلغارستان از آن است که مصرف به عنوان یک غذای اصلی با سالاد, تراشه, ترشی یا سایر چاشنی زدن. آن آماده است در یک ماهی تابه اما آن را نیز ممکن است پخته شده با سس تند به عنوان خورش یا سوپ پاستا و یا سیب زمینی.

در میان انواع دسر محبوب ترین در این منطقه عبارتند از: ‘حلوا’ (آرد و غلات و یا دانه های روغن و آجیل), ‘lokum’ (نرم و چسبنده و شیرین در شکر نورد), ‘باقلوا’ (بسیار شیرین با شربت و شیرینی و گردو پر از ترکی و یا عربی منبع).

یک انتخاب وجود دارد از اروپای غربی غذا در اکثر رستوران ها از پایتخت اما یک توریست به Bulgarien بهتر است سعی کنید غذاهای محلی. این غذا خیلی خوشمزه به دست; علاوه بر این بسیاری از دوره های دشوار است برای آماده شدن در خانه و اگر شما پیدا کردن چیزی بسیار خوشمزه شما ممکن است بخواهید برای دستور العمل و سعی کنید پخت و پز آن را هنگامی که شما دریافت صفحه اصلی. آشپز خوشحال خواهد بود به آن را به شما همراه با یک زن و شوهر از راهنمایی برای پخت و پز.

[ad_2]

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.