پرهیز از فعالیت شدید و سنگین سوند دبل جی بایوتک https://sedanmed.ir/product/double-j-catheter/ تا زمانیکه پزشک به شما اجازه دهد. اجازه دارید حداکثر ۵ کیلوگرم را بلند کنید و به پیاده روی بروید. شما می توانید راه بروید و از پله بالا بروید. از مزایای دیگر این است که اگر جایی نیاز به نمونه برداری داشته باشد می توان در مطب به آسانی انجام داد و برای پاتولوژی ارسال کرد. مدت زمان لازم برای خارج سازی سوند دبل جی اکتومد چقدر است؟ 7. سوند داخلی کلیه (دبل جی) فقط برای زمان محدودی تعبیه شده است پس فراموش نکنید که حتما برای خروج دبل جی به جراح خود مراجعه کنید. دبل جی معمولا برای یک ماه در کلیه قرار داده میشود.

8. دبل جی معمولا برای یک ماه در کلیه قرار داده میشود.

سوند دبل جی بایوتک حالب یک وسیله لوله ای شکل با قطر کم و از جنس سیلیکون است. ایا میتوان با سوند دبل جی بایوتک حمام کرد؟ ایا میتوان با وجود سوند دبل جی بایوتک ورزش و یا فعالیت فیزیکی کرد؟ این سوند برای بیمارانی کاربرد دارد که به دلیل عمل جراحی و یا مشکلات حرکتی، قادر به دفع ادرار نیستند. این سوند میتواند راه دفع ادرار را برای این گروه از بیماران آسان کند. اما اگر پرستار در کار خود ماهر باشد، بدون آسیب به بافت داخلی مجاری ادرار از بدن بیمار خارج میشود. 8. دبل جی معمولا برای یک ماه در کلیه قرار داده میشود. طی یک عمل جراحی یک سرسوند در داخل لگنچه کلیه فیکس می شود و انتهای دیگر در داخل مثانه به وسیله دستگاه یورتروسکوپ توسط متخصص اورولوژی در حالب کار گذاشته می شود.

گاهی بی حسی موضعی ، همراه با آرام بخشی ، تجویز می شود.

انتهای این لوله خمیده است که از لغزش آن در مثانه یا کلیه جلوگیری میکند. می تواند چند روز یا چند هفته سوند دبل جی در بدن بماند . گاهی این نوع سوند فقط تا چند روز بعد از عمل برای بیمار گذاشته میشود. بیمارانی که دبل جی دارند حتما در پایان ادرار کردن و گاهی به صورت ناگهانی دچار دردپهلو خواهند شد که کاملا طبیعی است. 3. بیمارانی که دبل جی دارند حتما در پایان ادرار کردن و گاهی به صورت ناگهانی دچار دردپهلو خواهند شد که کاملا طبیعی است. گاهی بی حسی موضعی ، همراه با آرام بخشی ، تجویز می شود. گاهی اوقات بی حسی موضعی ، همراه با آرام بخش یا بدون آن انجام می شود.

سوند دبل جی9. پس از عمل های بسته سنگ کلیه و یا پس از درآوردن دبل جی (سوند کلیه) ممکن است تا چند روز درد پهلو داشته باشید که کاملا طبیعی است و باید از داروی ضد درد استفاده نمایید. البته حدود ۳۵ در صد بیماران درد های با تاخیر را چند روز پس از خارج سازی سوند دبل جی گزارش میکنند. توصیه پزشکان خارج سازی استنت دیل جی حدود ۳ هفته پس از جراحی پیوند کلیه می باشد. که پزشکان برای تخلیه ادرار از کلیه به مثانه به صورت موقت از سوند دبل جی استفاده مي كنند. این لولهی توخالی نرم میتواند برای مدت زمان کوتاه و یا بلند مدت استفاده شود.

سوند داخلی کلیه (دبل جی) فقط برای زمان محدودی تعبیه شده است پس فراموش نکنید که حتما برای خروج دبل جی به جراح خود مراجعه کنید. تا زمانی که دبل جی در کلیه شماست از فعالیتهای شدید ورزشی اجتناب نمایید هرچند که پیاده روی و فعالیتهای روزمره زندگی هیچ خطری ندارد. سوند دبل جی بایوتک این روش بصورت سرپایی بوده و هیچ برشی بر روی سطح پوست ایجاد نمی کند. بنابراین حین کار گذاری استنت هیچ برشی در سطح بدن داده نمی شود و تعبیه آن کاملا به وسیله اندوسکوپی و از طریق مجرا است. خارج سازی استنت ها نیز به روش اندوسکوپیک و از طریق مجرای ادرار بوده و به صورت سرپایی می باشد و هیچ برشی بر روی سطح پوست ایجاد نمی شود.

متخصص اورولوژی ممکن است از تصاویر اشعه ایکس گرفته شده با ماده حاجب (رنگ) در مجرای ادرار برای ارزیابی مجاری ادراری و یافتن انسداد احتمالی استفاده کند. عوارض احتمالی بعد از عمل دبل جی بایوتک چیست؟ سوند دبل جی چیست؟ ایا میتوان با وجود سوند دبل جی actomed ورزش و یا فعالیت فیزیکی کرد؟ استنت Double-J یک استنت حالب با انتهای خمیده است که از لیز خوردن استنت در مثانه یا کلیه جلوگیری می کند. پزشک شما به شما می گوید که چه زمانی باید استنت Double-J برداشته شود. چه زمانی استنت Double-J برداشته می شود؟ هر دو انتهای ان به صورت خمیده می باشد.هدف اصلی سوند دبل جی جلوگیری از جابجایی دبل جی در مجرا می باشد.یک انتهای استنت دبل جی داخل کلیه قرار میگیرد و انتهای دیگر داخل مثانه بیمار.

سوند دبل جی الماس کربن

پزشکان برای تخلیه ادرار از کلیه به مثانه به صورت موقت از سوند دبل جی استفاده مي كنند تا روشهای دیگری را برای درمان قطعی بیمار به کار گیرند. در طول شبانه روز می توانید تا 4 لیوان شیر، 3 لیوان ماست و مقدار 4 گرم پنیر بی نمک استفاده کنید و دقت کنید چربی شیر و ماست بیشتر از 15% نباشد و بهتر است از پنیر شور استفاده نشود. برخی استنت های دبل جی یک ساله می باشند و برخی دیگر موقت.در برخی موارد تنها چند روز پس از جراحی استنت دبل جی از بدن خارج میشود.اما در برخی بیماران با مشکلات مزمن کلیوی استنت دبل جی یک ساله در بدن جایگذاری میشود.استنت دبل جی یک ساله دارای ویژگی های ساختاری خاصیست که باعث میشود هیچ گونه رسوباتی روی ان تشکیل نشود.

این لوله از مواد پلاستیکی نرم از جمله سیلیکون تهیه میشود تا زمان قرار گرفتن در کلیه بیمار، باعث آسیب به دیوارهی این عضو نشود. البته بر اساس نظر پزشک معالج این زمان از ۲ هفته تا ۳ ماه هم متغیر است و بعضی انواع خاص از دبل جی سالانه تعویض میشوند. البته بر اساس نظر پزشک معالج این زمان از 2 هفته تا 3 ماه هم متغیر است و بعضی انواع خاص از دبل جی سالانه تعویض میشوند. مدت زمان استفاده سوند دبل جی بایوتک از آن اغلب موقتی است. در صورت نیاز و استفاده از سوند حالب، یک انتها در داخل لگنچه کلیه و انتهای دیگر در داخل مثانه کار گذاشته می شود.

به یک لوله باریک و تنگ که در حین عمل جراحی به جهت اطمینان حاصل کردن از جریان داشتن ادرار از کلیه به سمت مثانه در داخل حالب قرار داده می شود، سوند حالب یا لوله دبل جی می گویند. استنت گذاری مجاری ادراری در دوران بارداری می تواند بی خطر باشد.البته در صورت که بدون تصویربرداری سوند دبل جی بایوتک در حین عمل و فقط تحت بی حسی موضعی باشد نه بیهوشی عمومی. استنت در حین جراحی با کشیدن آن روی سیم راهنمای قرار داده شده در حالب (لوله ای که ادرار را از کلیه به داخل مثانه شما تخلیه می کند) قرار می گیرد.

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.