[ad_1]

رییس ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه بازار روغن، گوشت قرمز و مرغ به ثبات رسیده است، گفت: گفت: حدود سه میلیون کالای اساسی و مورد نیاز بخش تولید که در گمرک رسوب شده تا پایان آبان‌ماه با سرعت بیشتری ترخیص می‌شود.

عباس قبادی در جلسه ستاد تنظیم بازار با اشاره به تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی درخصوص ترخیص کالاهای اساسی، اظهار داشت: در این جلسه توافق شد تا حدود سه میلیون کالای اساسی و نیاز بخش تولید رسوب شده در گمرک تا پایان آبان ماه با سرعت بیشتری ترخیص شوند.

وی همچنین درباره تولید مرغ نیز تصریح کرد: با توافق وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت مقرر شد که با ورود نهاده‌های دامی، جوجه ریزی سرعت بگیرد تا در فصل های آینده مشکلی در این زمینه به وجود نیاید.

وی تاکید کرد: در حال حاضر بازار مرغ باثبات شده است اما با فاصله ای چهار هزار تومانی با قیمت های مصوب شده ستاد تنظیم بازار به چشم می خورد که به زودی نیز این روند تغییر خواهد کرد.

قبادی با بیان اینکه در توزیع روغن خام کارخانجات و تامین روغن خام در سطح عرضه مشکلی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: امیدواریم مشکلاتی به وجود آمده تا پایان هفته حل شود تا روغن نباتی نیز به وفور عرضه شود و همچنین برای روغن اتحادیه‌های صنفی همچون قنادی‌ها نیز طی یکی دو روز آینده، سهمیه ویژه ای داده می‌شود تا مشکلات در این بخش رفع شود.

قبادی در مورد گوشت قرمز نیز گفت: شرایط تولید و عرضه گوشت قرمز در بازار حکایت از ثباتی مناسبی دارد که با هماهنگی در بخش تولید دام، کشتار و عرضه به ویژه در میادین میوه و تره بار، مقرر شد عرضه دام زنده و توزیع گوشت قرمز در فروشگاه‌ها و به ویژه در میادین میوه و تره بار مستقیم انجام شود تا این کالا با قیمت مناسبی به دست مردم برسد.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.