[ad_1]

معاون گردشگری با اشاره به توسعه گردشگری به عنوان جزئی از مفاد پیش نویس سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین، گفت: سرمایه گذاری در ساخت و تاسیس مراکز مرتبط در ایران توسط چین از جمله مفاد این توافق نامه است.

ولی تیموری افزود: ایران پیش از قرارداد ۲۵ ساله با چین، برنامه مطالعاتی مفصلی برای جذب گردشگر از دیگر کشورها انجام داده بود که یکی از این انتخاب ها چین و فعالیت های مختلف از جمله لغو روادید گردشگران چینی در ایران بود.
وی گفت: سال گذشته وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز همراه بخش خصوصی سفری برای توسعه گردشگری انجام داد. در ایران نیز فعالیت های مختلفی از جمله برگزاری عید چینی در ۹ استان کشور برگزار شد اما با شیوع کرونا این برنامه ها لغو شد.
تیموری افزود: وزارت خارجه ایران نیز همزمان پیش نویس اولیه سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین را که شامل همکاری های بلندمدت دو کشور در حوزه های مختلف می شود در اختیار وزارت میراث فرهنگی و گردشگری قرار داد؛ در شرایطی که بر اساس مطالعات انجام گرفته، گردشگران چینی یکی از مقاصد اصلی ایران خواهد بود.
با نظر کارشناسان وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در پیش نویس اولیه سند همکاری ایران و چین به توسعه و زیر ساخت گردشگری، آموزش نیروی انسانی برای جذب گردشگر چینی تاکید شده است. در پیش نویس این سند امکان بازاریابی و اطلاع رسانی از مناطق گردشگری ایران در چین شده است. 
وی افزود: سرمایه گذاری مستقیم چین و مشترک با ایران در تاسیسات گردشگری ایران و آموزش راهنمایان گردشگری برای جذب گردشگران چینی از جمله مفاد این قرارداد میان دو کشور است. همکاری تخصصی در حوزه گردشگری و در نتیجه جذب گردشگر چینی از موارد مهم پیش نویس این سند است.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.