[ad_1]

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: از مردم می‌خواهیم پیش از استفاده از ماسک دقت کنند که ماسک آسیب‌دیده، پاره یا مرطوب نباشد. از ماسک با کش شل استفاده نشود همچنین از ماسک‌هایی که نفس کشیدن را سخت می‌کند هم استفاده نشود. 

لاری درباره نحوه صحیح استفاده از ماسک  اظهار کرد: پیش از استفاده از ماسک دست‌های خود را ضدعفونی کنید  یا با آب و صابون حداقل به مدت ۲۰ ثانیه بشویید؛ هنگام شست‌و شوی دست‌ها آنها را خوب بهم بمالید و دقت کنید چین‌های بین انگشتان و مچ دست‌ها به خوبی شسته شود و سپس ماسک را به دقت روی صورت قرار دهید. به طوری که دهان، بینی و چانه به طور کامل پوشیده شود و از نبود هرگونه شکاف بین صورت و ماسک اطمینان حاصل کنید.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: زمانی که ماسک بر صورت قرار گرفت از لمس آن خودداری کنید و به هنگام صحبت کردن به هیچ عنوان ماسک را از روی صورت خود برندارید. در صورت مرطوب شدن ماسک مورد استفاده، آن را با ماسک  جدید تعویض کنید، به هنگام خارج کردن ماسک از روی صورت جلوی آن را لمس نکنید و آن را از پشت سر خارج کنید، ماسک استفاده شده را از خود و سطوح اطراف دور نگه دارید و آن را داخل سطل زباله در بسته قرار دهید همچنین پس از برداشتن ماسک آلوده از روی صورت، چشم و دهان را لمس نکنید و دست‌ها را به طریق ذکر شده بشویید.

لاری  با تاکید بر اینکه ماسک‌های یکبار مصرف نباید بیش از یکبار، مصرف شوند، تصریح کرد: فراموش نکنیم استفاده از ماسک به تنهایی از ابتلای بیماری جلوگیری نمی‌کند، بنابراین نسبت به رعایت اصول فاصله گذاری  اجتماعی دقت کافی کنید. امیدواریم با رعایت نکات بهداشتی شاهد توقف شیوع گسترده بیماری کروناغ و در نهایت قطع زنجیره آن در کشور باشیم.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *