[ad_1]

وزیر نفت گفت: جریان انرژی کشور در این روزهای کرونایی و اوج تحریم‌ها با توانمندی کارکنان لحظه‌ای قطع نشد.

بیژن زنگنه با بیان اینکه همکاران ما در صنعت نفت بار سنگینی بر دوش دارند و در شرایط سخت تحریم‌ها علیه ملت ایران و ویروس کووید- ۱۹ (کرونا) به واقع مقاومت کردند، تصریح کرد: به برکت اراده و نیرو توانمند نزدیک به ۲۳۰ تا ۲۴۰ هزار همکار مستقیم و غیر مستقیم صنعت نفت جریان انرژی کشور در شرایط سخت تحریم یک لحظه هم قطع نشد، کارخانه‌ای تعطیل نشد، صادرات‌مان قطع نشد و همگی فعالیت‌هایشان جریان دارد.

وی با تاکید بر اینکه کارکنان صنعت نفت وظیفه شناس، دلسوز و کارشان را در این شرایط سخت درست انجام می‌دهند که جای تشکر هم دارد، افزود: همچنین از کارکنان نفت توقع دارم که با درک شرایط مردم که در فشار هستند برای حل مشکلات آن‌ها کمک کنند. شرایط سختی است، مانند زمان جنگ تحمیلی. فرزندان افرادی که در زمان جنگ مبارزه و استقامت کردند هم‌اکنون به آن‌ها افتخار می‌کنند، اکنون نیز زمان جنگ است، جنگ اقتصادی. اشخاصی که اکنون در صنعت نفت در این جنگ اقتصادی بدون دود و آتش کار می‌کنند آدم‌های افتخار آفرین هستند و فرزندانشان باید به آن‌ها افتخار کنند که سبب استقامت و امید مردم شدند و توانستیم در سخت‌ترین تحریم تاکنون سربلند باشیم.

وزیر نفت درباره تحریم آمریکا علیه ایران که صنعت نفت را نشانه گرفته است، گفت: ترامپ و اصحابش فکر نمی‌کردند ایران ۲۸ ماه مقاومت کند، ما در صنعت نفت ۲۸ ماه است که در مقابل تحریم‌ها ایستادیم و مقاومت می‌کنیم. در این مدت نه تنها بهره‌برداری را سالم و سرحال ادامه دادیم بلکه طرح‌های توسعه‌ای را اجرا کردیم. نمی‌گویم همانند گذشته، اما در حد قابل قبولی طرح‌های توسعه‌ای را انجام دادیم و به بهره برداری رساندیم.

زنگنه با بیان اینکه ما به اهدافمان در طرح‌های پارس جنوبی، صنعت پتروشیمیِ، میدان‌های نفتی غرب کارون رسیدیم، اما اگر تحریم نبود و شرایط برای همکاری‌های بین‌المللی فراهم می‌شد می‌توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم، تاکید کرد: ما زمین نخوردیم، آسیب دیدیم، اما نه جبران ناپذیر. فکر نمی‌کردند ما ۲۸ ماه دوام بیاوریم. اکنون ما زنده و سرحال هستیم و نفس‌هایمان نفس‌های جوانانه و سرحال است و ان شاء‌الله ادامه می‌دهیم. به‌طور حتم در این مبارزه موفق می‌شویم.

زنگنه گفت: سرانجام جنگ است و باید مقاومت کنیم، چاره و راهی جز این نداریم، این روزها زیاد می‌گویم تحریم‌ها مردنی‌اند و ما ماندنی.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *