[ad_1]

گروه بورس، بانک و بیمه بازارنیوز: حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص عرضهETF  دوم دولت گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار مجوزهای لازم برای عرضه این صندوق را صادر کرده و ‌طبق برنامه ریزی ها، عرضه به موقع انجام می شود.

خرید با کد ملی از طریق درگاه های بانکی و بازار سرمایه

وی با اشاره به اینکه عرضه این صندوق عمومی است و از طریق درگاه های بانکی و بازار سرمایه انجام می شود، ابراز داشت: افراد با کد ملی هم می توانند صندوق دارادوم را که مشتمل بر سهام شرکت های پالایشی است، خریداری کنند. البته، تعیین قیمت واحدهای این صندوق توسط هیات دولت در حال بررسی است.

برنامه عرضه ETF سوم

قالیباف عرضه ای تی اف سوم را هم در دستور کار دانست و ادامه داد: البته درخواستی هنوز از سوی سازمان خصوصی سازی به سازمان در این زمینه ارسال نشده است، اما این موضوع در دست پیگیری است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار جلسه امروز شورای عالی بورس را در راستای حمایت از بازار عنوان کرد و گفت: امروز در مورد سهام عدالت در شورای عالی بورس بررسی هایی انجام و قرار شد تا از اعتبارات کافی برای خرید سهام عدالت استفاده شود.

سهام عدالت جزو سهام مهم و شرکت‌های بزرگ بازار است، ضمن اینکه قرار شد تا معاملات سهام عدالت به طور بلوکی توسط کارگزاری ها و نهادهای مالی انجام شود. بنابراین این سهام دیگر به صورت کد در بورس معامله نمی شود.

چشم انداز بازار سهام

قالیباف در خصوص شرایط منفی بازار طی چند روز اخیر اظهار کرد: وضعیت بازار همواره تابع عرضه و تقاضا است. سرمایه گذاران باید بدانند که همیشه بازار صعودی نیست، بلکه قیمت ها از متغیرهای ‌موجود و اخبار و واقعیت های روز تاثیر می گیرد و این بازار همواره با ریسک همراه است.  

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: تصمیمات اخیر شامل بازگشت ساعت معاملات، افزایش حدنصاب در صندوق های بادرآمد ثابت به ۱۵ درصد و افزایش حداعتباری کارگزاری ها با توجه وضعیت‌ روز ‌و در جهت تقویت بخش تقاضا انجام شد. البته درحال بررسی برای افزایش و ارتقای سیستم معاملات و رفع کندی آن نیز هستیم.

اجرای سهام شناوری

وی همچنین اجرای سهام شناوری را مناسب دوران رونق دانست و عنوان کرد: در شرایط فعلی، عرضه ای در این راستا انجام نخواهد شد. رییس سازمان بورس تصریح کرد: بازارسرمایه همچنان توانایی صعود دارد ولی هرچقدر این افزایش با شیب ملایمتری صورت بگیرد، مناسبتر است. در چند هفته گذشته با وجود ریزش در بازار متغیرهای بنیادی بازار تغییری نکرده است.

قالیباف به سرمایه گذاران توصیه کرد: مازاد دارایی خود را به بازار وارد کنند. بازارسرمایه بازاری ‌است که سرمایه گذار باید در آن حوصله داشته و صبر پیشه کند و در نظر داشته باشد که بازده‌ بازارسرمایه‌ در بلند مدت بیشتر از بازارهای دیگر است.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.