[ad_1]

نماینده نطنز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در اسناد بالادستی قرار بر این است که ۲۵ درصد اقتصاد کشور در اختیار تعاونی‌ها باشد، گفت: دولت باید حمایت بیشتری از تعاونی‌ها داشته باشد.

گروه کار و تعاون بازارنیوز: رحمت الله فیروزی‌پور نماینده نطنز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اسناد بالادستی قرار بر این است که ۲۵ درصد از اقتصاد کشور در اختیار تعاونی‌ها باشد، گفت: دولت باید حمایت بیشتری از تعاونی‌ها داشته باشد و قانون برای سرمایه‌گذاری در بخش تعاونی تسهیل شود تا به هدف مورد نظر برسیم.

وی با بیان اینکه می‌توان با دادن تسهیلات در قالب بخش‌های مختلف تلاش کرد، به اهداف مورد نیاز خود در تعاونی‌ها دست پیدا کنیم، ادامه داد: صندوق کارآفرینی امید در شرایط فعلی وضعیت مناسبی دارد که می‌تواند به کمک تعاونی‌ها بیاید و با دادن تسهیلات خرد و کلان شرایط لازم برای به حرکت درآوردن چرخ تعاونی‌ها را فراهم کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با  تاکید بر این که می‌توان برای تعاونی‌ها معافیت‌های مالیاتی و بیمه‌ای در نظر گرفت، اضافه کرد: با توجه به اینکه تعاونی‌ها سرمایه‌های خرد مردم را در کارگاههای کوچک و متوسط جمع آوری ‌می‌کنند و به امر تولید مشغول هستند، باید تسهیلات ریالی ارزی یا معافیت هایی برای آنها در نظر گرفت تا این تعاونی ها تاب‌آوری اقتصاد کشور در شرایط سخت تحریم را بالا ببرند.

نماینده نطنز در مجلس با بیان این که دولت و وزارت تعاون باید شرایط لازم برای ایجاد زنجیره تولید و مصرف برای تعاونی‌ها را فراهم کنند، اظهار داشت: دادن تسهیلات ارزی برای واردات مواد اولیه مورد نیاز تعاونی‌ها یکی از  راهکارهایی است که می‌تواند به بخش تعاون کشور  کمک ویژه‌ای داشته باشد.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.