[ad_1]

همچنین شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن امروز 2041 واحد کاهش یافت و به رقم 414 هزار و 396 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران امروز به بیش از 5 میلیون و 977 هزار میلیارد تومان رسید. 

امروز معامله‌گران بیش از 11 و نیم میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب یک میلیون و 392 هزار فقره معامله و به ارزش 10 هزار و 984 میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

امروز شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن هر یک به تنهایی فقط یک‌دهم درصد رشد کردند. همچنین شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن هرکدام 49 صدم درصد کاهش یافتند. 

شاخص آزاد شناور فقط 4 دهم درصد تقویت شد. 

شاخص بازار اول بورس 5 صدم درصد رشد کرد و شاخص بازاردوم بورس 5 صدم درصد عقب نشست. 

امروز نمادهای پالایش نفت اصفهان و هلدینگ تاپیکو، مخابرات ایران، پالایش نفت تهران و ایران خودرو به ترتیب بیشترین اثر تقویتی در شاخص بورس را داشتند. در طرف دیگر نمادهای گل‌گهر و کشتیرانی بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند. نمادهای پربیننده که مورد اقبال معامله‌گران بودند امروز شامل بانک ملت، ایران‌خودرو، ملی مس ایران، فولاد مبارکه، بانک تجارت، پالایش نفت بندرعباس و بانک صادرات ایران بودند. 

امروز در پایان معاملات فرابورس ایران شاخص کل 5 واحد عقب نشست و به رقم 18 هزار و 273 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و 224 هزار میلیارد تومان رسید. 

معامله‌گران امروز در فرابورس بیش از 2.2 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب یک میلیون نوبت معامله و به ارزش 4 هزار و 677 میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

ارزش کل معاملات امروز بورس و فرابورس ایران امروز به بیش از 15 هزار و 500 میلیارد تومان رسید. 

امروز نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه، بانک دی، نیروی برق دماوند و فرابورس ایران به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای ذوب‌آهن، سنگ‌آهن گوهرزمین و پتروشیمی مارون بیشتری اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند. 

نمادهای پربیننده در فرابورس شامل بانک دی، ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، سرمایه‌گذاری صبا تأمین، پلیمر آریا ساسول، توسعه و عمران استان کرمان و سرمایه‌گذاری پویا بوده‌اند. 

به گزارش فارس، این روزها گرچه قیمت دلار مرتب افزایش می‌یابد، اما با توجه به محدودیت‌هایی که بر سر انتقال ارز وجود دارد، شرکت‌های بورسی نتوانستند صادرات خود را ارتقاء دهند و به نظر می‌رسد افزایش قیمت دلار نتوانسته روی سودآوری شرکت‌های بورسی اثر بگذارد. 

از طرفی رشدهای خیره‌کننده بورس در پنج ماه اول امسال باعث شد در برخی از سهام به صورت حبابی افزایش قیمت روی دهد و بعد از سقوط بازار، بخش عمده‌ای از این حباب خالی شد، اما برخی از کارشناسان می‌‌گویند شرکت‌های حقوقی و برخی افراد سودجو قصد دارند با ریزش مصنوعی، سهام عدالت مردم و سهام ارزنده‌ای که در سال جاری توسط سهامداران خرد خریداری شده را به قیمت ارزان از دستشان بیرون بیاورند.

به خاطر همین اکثر کارشناسان توصیه می‌کنند مردم در نوسانات بورس صبور باشند و سهام خود را همراه با ضرر نفروشند، بلکه اگر می‌خواهند سهام خود را بفروشند، صبر کنند تا بعد از سودآوری سهام خود را به فروش برسانند. 

از طرفی اکثر محاسبات نشان داده بازدهی سرمایه‌گذاری در بورس در درازمدت از بازار ارز، طلا و مسکن بیشتر بوده است. بنابراین مردم باید در بازار سرمایه با صبر و تحلیل اقدام کنند.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *