فرایند تولید میلگرد از مهمترین موضوعات در کیفیت و قیمت میلگرد تأثیر مستقیمی دارد زیرا اساس ساخت و استفاده میلگرد یا آرماتور در سازه افزایش مقاومت کششی بتن است. قیمت میلگرد روش های تولید میلگرد متفاوت است ، بنابراین عوامل زیادی در انتخاب روش صحیح مهم هستند ، اما یکی از مهمترین آنها شرایط آب و هوایی هر کشور است. قیمت میلگرد از برنامه های میلگرد علاوه بر استفاده در بتن ، می توان از شبکه ها ، تقویت کننده ها ، نگهدارنده ها و لوازم تزئینی نام برد که نوع کاربرد نیز بر کیفیت و انتخاب روش تولید تأثیر دارد. بنابراین ، قیمت میلگرد کارشناسان شهرآهن ​​سعی کردند مخاطبان عزیز خود را با روش های ساخت میلگرد آشنا کنند که این نیز مستلزم آشنایی مختصر با میلگرد و خصوصیات آن است.

Rebar یک بخش فولادی دایره ای است که اغلب برای افزایش مقاومت بتن در یک ساختمان استفاده می شود. میلگردها در اندازه ها و انواع مختلفی به دست می آیند ، بنابراین با قطر آنها مشخص می شوند. قیمت میلگرد استاندارد میلگرد با توجه به کشورهای مختلف متفاوت است. جدول غرفه میلگرد قطر آنها را از 8 تا 250 میلی متر معرفی می کند ، اما در ایران که اغلب از استانداردهای روسی استفاده می شود ، قطر 8 تا 40 میلی متر در نظر گرفته می شود.

انواع زیرگردانی که دارای ترکیب شیمیایی قیمت میلگرد و خواص مکانیکی مختلفی هستند را می توان نام برد:

1- Rebar A1 با نام مستعار میلگرد ساده 240
2- میلگرد A2 با نام مستعار آج 340
3- میلگرد A3 با نام مستعار Aj 400
4- میلگرد A4 با نام مستعار Aj 500

انواع میلگردها بر اساس ظاهر متفاوت نوار ساده قیمت میلگرد (نوار ساده) و میلگرد روبان (میلگرد) است.

خط تولید میلگرد ، قیمت میلگرد

خط تولید میلگرد و روش تولید میلگرد در کشورهای مختلف جهان بر اساس شرایط آب و هوایی و استانداردهای معتبر تعیین و انتخاب می شوند.

1- ایران: در استاندارد ملی ایران به شماره 3132 که از چندین استاندارد مرجع (اروپایی EN ، DIN و ژاپن JIS ، آمریکایی ASTM و ISO) گرفته شده است ، هر دو روش میکروآلیاژ و ترماکس معرفی و تصویب شده است ، قیمت میلگرد اما به دلیل امنیت مصرف زیاد تولید کنندگان را ملزم ساخته است که روند تولید میلگرد را به مصرف کننده اطلاع دهند. در این روش باید یک علامت مشخصه که نشان دهنده تولید با روش ترماکس است بر روی صفحه چسب حک شده قیمت میلگرد و مقطع شاخه های این نوع محصول را باید با رنگی مشخص رنگ آمیزی کنید. بازگشت تحت کنترل ، درج کنید. طبق ضمیمه A در استاندارد ملی ایران ، عملیات جوشکاری روی این نوع میلگردها مجاز نیست.

2- اروپا: آنها لرزه ای نیستند و در کشورهای امن طبقه بندی می شوند. بنابراین ، روش تولید ترماکس (عملیات حرارتی) برای این منطقه مناسب است و تجزیه و تحلیل شیمیایی مطابق با فرآیند تولید میلگرد با روش فوق در نظر گرفته می شود.

3- ژاپن: این کشور مستعد زلزله است ، بنابراین آنها برای مقاومت در برابر مواد و ساختار آنها نیاز به مقاومت زیادی دارند. استاندارد این کشور JIS است و تجزیه و تحلیل شیمیایی آن مطابق با قیمت میلگرد روش تولید میکرو آلیاژ است و هیچ مرجعی برای فرآیند تولید از طریق عملیات حرارتی (تراماکس) و به عبارتی دیگر استفاده از میلگردهای ترامپ در آن کشور وجود ندارد. توصیه نمی شود

خط تولید میلگرد

برای تولید محصولات فلزی مانند میلگردها ، پروفیل ها قیمت میلگرد ، گوشه ها ، گل میخ ها ، ورق ها و حتی شمش های آهنی ، فولاد باید در بلوک ها ساخته شود تا در مراحل بعدی تشکیل شود و محصولات دیگری تولید کند. در تولید محصولات فولادی از روشهای مختلفی برای پرس ، کشش ، فورج و نورد استفاده می شود که در همه آنها تولید و تولید بلوک های فلزی الزامی است.
تولید میلگرد ، ریخته گری

بلوک های فلزی مورد نیاز برای تولید قطعات فولادی قیمت میلگرد به دو روش تهیه می شوند:

1- تهیه بلوک در فرم
در این روش ابتدا فولاد مذاب در ظروف مخصوص قیمت میلگرد به نام ملاقه ریخته می شود و سپس در قالب هایی به نام خروس ها ریخته می شود.

2- تهیه بلوک به روش ریخته گری مداوم
در ریخته گری مداوم ، فولاد مذاب با استفاده از ملاقه ها به دستگاه ها قیمت میلگرد منتقل می شود. فولاد مذاب در یک تقسیم کننده ریخته می شود و سپس به فریزر منتقل می شود ، قبل از شروع مرحله آماده سازی بلوک. پس از انجماد فولاد مذاب در داخل فریزر ، توپ از کف ظرف خارج می شود و فلز یخ زده تحت فشار وزن آن پایین می آید. قیمت میلگرد در این مرحله ، فولاد مذاب به طور مداوم درون فریزر و به اصطلاح شارژ ریخته می شود. قیمت میلگرد به منظور یخ زدایی و خنک شدن این دستگاه ها ، سیستم های تهویه مطبوع نصب شده است و همچنین آب سرد به طور مداوم روی این ظروف پاشیده می شود . قیمت میلگرد بعد از این مرحله و تشکیل فولاد ، برش هایی وجود دارد که ممکن است به صورت قیچی باشد یا با گاز اکسیاستیلن بریده شده و بلوک های مورد نظر و برش را هدایت کنید تا مقاطع فولادی قیمت میلگرد و میلگرد را به مراحل بعدی تولید کنید. انجام می دهند.

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.