[ad_1]

مسوول کانون امداد و نجات ساتیار بوکان گفت: یک فرد ۳۷ ساله حین شنا در سد شهید کاظمی این شهرستان غرق شده و جان خود را از دست داد.

سیدحسن حسینی روز پنجشنبه اظهار داشت: این فرد که به همراه اعضای خانواده اش برای گردش به حاشیه سد شهید کاظمی رفته بود، حین شنا در دریاچه آن به دلیل آشنا نبودن به فنون شنا دچار حادثه شده و جان خود را از دست داد.
وی ادامه داد: در پی تماس مردم و اورژانس بوکان با کانون ساتیار، بلافاصله ۲ نفر از ناجیان این کانون به محل اعزام شدند اما پیش از رسیدن آنها جنازه این فرد از سوی یکی از دوستانش از عمق سه تا چهار متری آب بیرون آورده شده بود.
مسوول کانون امداد و نجات ساتیار بوکان با بیان اینکه این سومین فرد طی ۱۲ روز گذشته است که جان خود را در این سد از دست می دهد، افزود: پیش از این نیز یک جوان ۲۷ ساله و یک مرد ۵۸ ساله حین شنا در این سد جانشان را از دست داده بودند. 
حسینی ادامه داد: تاکنون ۱۰ نفر نیز به وسیله امدادگران این انجمن هنگام غرق شدن از مرگ حتمی نجات پیدا کرده اند.
سازمان مردم نهاد ساتیار فعالیت خود را از سال ۱۳۹۳ شروع کرده است و اعضای این تشکل از زمان شروع فعالیت خود تاکنون توانسته اند جان بسیاری از گردشگران را در این سد از مرگ نجات دهند.
در شهرستان بوکان ۲ سد شهید کاظمی و سد خراسانه وجود دارد که مردم در فصل گرما برای تفریح و شنا به آنجا می روند.
سد شهید کاظمی که بیشتر با نام سد بوکان شناخته شده است یکی از سدهای بزرگ ایران است که در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر بوکان و ۴۵ کیلومتری شاهین دژ در آذربایجان غربی قرار دارد؛ این سد برای تنظیم و استفاده از آب و سیلاب های رودخانه زرینه ایجاد شد و جهت آبیاری اراضی پایین دست سدی در محل جنوب شرقی بوکان بر روی این رودخانه بسته شده است.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *