[ad_1]

مربوط به دوره‌ای محسوب می‌شود که فدراسیون فوتبال برای پرداخت حق الزحمه ویلموتس از فیفا خواستار پرداخت مطالبات خود شد، اما فیفا با نامه‌ای به امضای دبیرکل این درخواست را به خاطر تحریم‌ها رد کرد.

چندی پیش فدراسیون جهانی فوتبال “فیفا” رای پرونده شکایت مارک ویلموتس (سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران) از فدراسیون فوتبال کشورمان را اعلام کرد که فدراسیون ایران محکوم به پرداخت حدود ۶ میلیون یورو به این مربی بلژیکی شد.

به گزارش تابناک ورزشی، یکی از اسنادی که فدراسیون فوتبال درصدد است تا به آن در دعوی با مارک ویلموتس در دادگاه عالی ورزش (CAS) اتکا کند، نامه فاطما سامورا دبیرکل فدراسیون بین المللی فیفا است.

این نامه که برای سال ۲۰۱۹ است، مربوط به دوره‌ای محسوب می‌شود که فدراسیون فوتبال برای پرداخت حق الزحمه ویلموتس از فیفا خواستار پرداخت مطالبات خود شد، اما فیفا با نامه‌ای به امضای دبیرکل این درخواست را به خاطر تحریم‌ها رد کرد.

در این نامه آمده است: 

آقای رئیس عزیز

متشکرم از نامه شما در رابطه با بودجه پرداخت نشده فدراسیون فوتبال ایران. لطفا در نظر داشته باشید که نامه شما به تاریخ ۱۹ فوریه ۲۰۱۹ در تاریخ ۲ آوریل ۲۰۱۹ پاسخ داده شد.


با توجه به تحریم‌های بین المللی اعمال شده ضد ایران، همه بانک‌هایی که با فیفا همکاری می‌کنند، انتقال پول به ایران را متوقف کرده اند. این شامل پرداخت‌های مستقیم، غیرمستقیم و حتی در مواردی نقدی می‌شود. در نظر داشته باشید که از زمان سخت‌تر شدن تحریم ها، فیفا با بانک‌ها و موسسات مالی زیادی در تماس بوده و همگی نتیجه مشابهی داشته که براساس آن، همگی از پرداخت مستقیم یا غیرمستقیم به ایران سرباز زده اند.

این شرایط بسیار باعث تاسف است و فیفا پیدا کردن کانالی برای پرداخت این پول به فدراسیون فوتبال شما را در اولویت قرار داده است. این تلاش جمعی بخش مالی، بخش حقوقی، بخش compliance و البته بخش MA است و شامل تماس‌های متعدد با بانک‌ها و موسسات مالی در اروپا و خارج آن است و همین طور همکاری نزدیک با مشاوران مالی مان، سایر NGO‌ها و وزارت اقتصاد سوئیس و همکاری با پروسه مجوزگیری OFAC.

با این وجود، این روند بسیار وقت گیر است و در حال حاضر، احتمال پیدا کردن یک کانال برای پرداخت پول بسیار پایین است، زیرا با توجه به تحریم‌های اعمال شده، سیستم بانکی تقریبا متوقف شده است.

مایلم تایید کنم که خودم و فیفا با حمایت کامل، به دنبال پیدا کردن راه حلی هستیم تا یک کانال پرداختی به فدراسیون شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیدا کنیم. در عین حال، مایلم شما هم درک کنید که این پروسه‌ای دشوار و زمان بر است و تا حد زیادی از دست فیفا خارج است. در صورتی که اطلاع جدیدی در این زمینه به دست بیاوریم، به اطلاع شما خواهیم رساند.

با احترام

فاطما سامورا

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.