[ad_1]

مدیرکل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران درباره فرآیند امانت‌دهی کتاب‌ها پس از بازگشایی کتابخانه ملی ایران در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: امانت‌دهی کتاب‌ها مانند گذشته ادامه دارد، با این تفاوت که به دلیل قرار داشتن در شرایط شیوع ویروس کرونا کتاب‌ها ضدعفونی و ۴۸ ساعت قرنطینه می‌شوند.

رضا شهرابی – مدیرکل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران –  با اعلام این خبر گفت: با توجه به فراهم شدن امکان استفاده از کتابخانه ملی برای هر دو گروه عادی و پژوهشی،‌ در روز گذشته، اول تیرماه در نخستین روز از بازگشایی شاهد تکمیل ۳۰درصد از ظرفیت تالارها بودیم.

او با بیان این مطلب که پیش‌بینی می‌شود طی روزهای آینده ۵۰ درصد اعضا از فضای تالارهای کتابخانه ملی استفاده کنند، افزود: در مدت مشابه سال گذشته و عموما در ایام تابستان تالارهای کتابخانه ملی به طور روزانه با ۷۰درصد ظرفیت تکمیل می‌شد. اما با توجه به شرایط فعلی و بازگشایی مجدد کتابخانه ملی ایران، در حال حاضر ۳۰ درصد از ظرفیت سالن‌ها تکمیل شده است.

مدیرکل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اعضا برای حضور در کتابخانه گفت: در روز نخست بازگشایی در مواردی شاهد ورود منابع توسط اعضا به کتابخانه ملی بودیم که بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی، این امر ممنوع بوده و لازم است مورد رعایت قرار گیرد.

شهرابی درباره چگونگی روند امانت کتاب و منابع در این روزها، اظهار کرد: فرآیند امانت‌دهی کتاب‌ها همانند گذشته ادامه دارد، اما موضوع اصلی ضدعفونی و قرنطینه ۴۸ ساعته کتاب‌ها پس از بازگردانی توسط اعضا به کتابخانه ملی است که مورد رعایت قرار می‌گیرد.

او در پایان صحبت‌های خود درباره عضویت در کتابخانه ملی ایران گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون برای رعایت موارد بهداشتی و به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، فرآیند عضویت کتابخانه ملی متوقف شده بود، اما روند عضوگیری از سر گرفته شد.

مرحله اول بازگشایی کتابخانه ملی ایران در تاریخ ۱۷ خردادماه انجام و در مرحله دوم از بازگشایی کتابخانه، استفاده برای اعضای پژوهشی از روز سه‌شنبه ۲۷ خردادماه آغاز شد. در مرحله آخر امکان استفاده از تالارهای مطالعه برای هر دو گروه عادی و پژوهشی از روز یکشنبه، یکم تیرماه فراهم شد.

افق/

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.