[ad_1]

آنچه از بخشنامه و تصمیمات پراکنده ستاد ملی مقابله با کرونا بر می آید این است که این ستاد هیچ تصمیمی برای تعطیلی بخش خصوصی نگرفته است و احتمالا تصمیم گیری در این مورد بر عهده خود بخش خصوصی است.

با وضع محدودیت های کرونایی و تعطیلی برخی از کسب وکارها و مشاغل یکی از سوالاتی که مطرح می شود این است که وضعیت شرکت های خصوصی در این میان چگونه است، آیا آنها هم تعطیل هستند؟
براساس اظهارات سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا «شرکت های تولیدی و کارخانجات به هیچ عنوان تعطیل نیستند و همه آنها به فعالیت خود ادامه می دهند. اما آن دسته از شرکت های بخش خصوصی که خط تولید مهمی ندارند در شهر های قرمز جزو شغل های درجه سه حساب می شوند و تعطیل اند.»
اما مشکل بزرگ این تصمیم این است که بخش خصوصی تنها محدود به بخش تولید شده و بخش خصوصی ارائه دهنده خدمات درنظر گرفته نشده است. این در حالی است که بخش مهمی از فعالیت بخش خصوصی مربوط به بخش خدمات است. اما هیچ اطلاع رسانی ای در این باره وجود ندارد.
از طرف دیگر بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از روز شنبه در شهرهای قرمز، کلیه مشاغل و فعالیت ها تعطیل است به جز مراکز درمانی و داروخانه ها، مراکز امدادرسانی، سوپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای تامین کننده کالای اساسی و مراکز ارائه کننده خدمات ضروری مانند آب و برق و تلفن.
بر این اساس می توان نتیجه گرفت همه بخش های اقتصاد تعطیل است و تکلیف شرکت های ارائه کننده خدمات بخش خصوصی هم مشخص است. اما مساله این است که مراکز ارائه کننده خدمات عمومی جزو بخش های ضروری محسوب می شود و بخش خصوصی می تواند خدمات خود را جزو این دسته به حساب آورده و خواستار حضور نیروهای خود در محل کار باشد.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.