[ad_1]

به گفته مرتضی علیمردانی کارشناس بازار‌های مالی، اگر ارز‌ها برنگردند، شرکت‌ها و افراد مشمول برخی تنبیهات از جمله لغو معافیت‌های مالیاتی و ابطال کارت بازرگانی خواهند شد.

گروه بورس، بانک و بیمه بازارنیوز: عبدالناصر همتی، با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود، با رد هرگونه اهمال دولت و بانک مرکزی در کنترل بازار، نوشت: این تصور که بانک مرکزی و دولت برای کنترل بازار ارز اقدامی نمی‌کنند، یا اینکه تصور می‌شود برای تأمین کسری و یا دلایل دیگر، نرخ ارز را بالا می‌برند، بی اساس و یک برداشت و تصور کاملاً اشتباه است.

رییس کل بانک مرکزی افزود: به همین دلیل متاسفانه در مقطع دو هفتهٔ اخیر، درکنار تعلل برخی صادر کنندگان برای عرضه ارز خود، برخی از سودجویان در صدد فروش ارز به واردکنندگان به نرخ‌های نامتعارف بوده‌اند. به واردکنندگان محترم توصیه می‌کنم که چند روزی را تحمل کرده و از چندروز آینده، به تدریج نیاز خود را از سامانه نیما تأمین نمایند.

برخورد قضائی در انتظار صادرکنندگان متخلف

در همین رابطه، مرتضی علیمردانی کارشناس بازار‌های مالی، با اشاره به قیمت ۲۶ هزار تومانی دلار در ابتدای هفته، گفت: جدا از بازی دلالان و سوداگران در بازار ارز، برنگشتن ارز‌های صادراتی از مهمترین دلایل گرانی ارز در روز‌های اخیر بوده است.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون حجم ارز‌های صادراتی اظهار داشت: طبق اعلام بانک مرکزی، رقم ارز‌های صادراتی که در سال ۹۷ و ۹۸ به صادرکنندگان رسیده، ۲۷ میلیارد دلار برآورد شده است.

علیمردانی افزود: بانک مرکزی به صادرکنندگان متخلف هشدار برخورد قضائی داده است. اگر ارز‌ها برنگردند، شرکت‌ها و افراد، مشمول برخی تنبیهات از جمله لغو معافیت‌های مالیاتی و ابطال کارت بازرگانی خواهند شد.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.