[ad_1]

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه دولت فشار پرداخت بدهی‌های خود از بازار ارز را به مردم تحمیل می‌کند گفت: طرح تحقیق و تفحص مجلس از خودروسازان در حال بررسی است.

خبر فوری گفت‌وگویی با حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شهرستان فلاورجان و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی انجام داده است که بخش‌های مهم آن از نظرتان می‌گذرد.

دولت فشار پرداخت بدهی‌های خود از بازار ارز را به مردم تحمیل می‌کند

– دولت آمده با پولی که از ما به تفاوت قیمت ارز به دست میاورد یکسری بدهی های خود به تامین اجتماعی، بانک ها و… را پرداخت کرده اما از آن طرف مردم هر روز با یک نرخ جدید و بالاتر باید کالایی که می‌خواهند را به علت افزایش قیمت ارز خرید کنند.

– باتوجه به اینکه امسال خیلی از شرکت ها به دلیل کرونا تعطیل هستند یا میزان فعالیت آن ها کم شده است در آمد مالیاتی دولت کم شده است.

– از طرفی نیز فروش نفت به تقریبا صفر رسیده است اما می بینیم که در سال گذشته تخصیص بودجه تملک دارایی ها که فروش نفت نیز داشتیم ۳۵ درصد بوده در صورتی که این رقم در نیمه اول سال به بالای ۵۰ درصد رسیده است و این خود جای سوال دارد که این افزایش رقم از کجا تامین شده است. 

قیمت خودرو کاملا ایرانی چگونه به نرخ ارز بستگی دارد؟

– ده سال پیش مدیرعامل سایپا اعلام کرد بیش از ٨٠ درصد قطعات پراید در کشور تولید می شود یا در مورد دنا نیز ایران‌خودرو اعلام کرد این خودرو صد درصد کالای ایرانی است، چطور می شود کالای ایرانی که قبلا ۵٠ میلیون تومان عرضه می شده یک مرتبه قیمت کارخانه را ایران خودرو تا ٣٠٠ میلیون و در بازار تا ۷٠٠ میلیون اعلام می شود.

– این تفاوت قیمت قبلی و فعلی در جیب کدام دلال می رود که هنوز که هنوز است ما مراجعات مردمی را داریم که نمی توانند بعد از چند سری عرضه خودرو ثبت نام کنند و خودرو دریافت کنند ولی از آن طرف هر روز شاهد کشف جدیدی از پارکینگ‌های هزار خودرویی هستیم.

طرح تحقیق و تفحص مجلس از خودروسازان در حال بررسی است

– طرح تحقیق و تفحص از خودروسازان برای بررسی وضعیت نا به سامان خودروسازان به امضا بیش از ٧٠ نفر از نمایندگان رسیده و در مسیر بررسی کمیسیون قرار گرفته که امیدواریم در آینده نزدیک در صحن علنی مصوب شود.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.