[ad_1]

وزیر پیشنهادی وزارت صمت گفت: باید بوروکراسی اداری را از سر راه برداشته و امضاهای طلایی را کم یا حذف کنیم که این اقدام با پشتیبانی بخش خصوصی و مجلس شورای اسلامی به ثمر خواهد نشست.

گروه کشت و صنعت بازارنیوز: «علیرضا رزم حسینی» روز شنبه در نشست با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق تعاون و اتاق اصناف با اشاره به شرایط تحریم و اعمال محدودیت‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: در وضع فعلی، تمام مردم ایران و تشکل ها باید مانند زمان دفاع مقدس برای حل مشکلات، هم پیمان شوند تا مسیر هموار شود،

وی با بیان اینکه خود را از جنس شما می دانم، ادامه داد: «در جلسه ای از مقام معظم رهبری در خصوص سخنان پیشین ایشان که فرموده بودند کارآفرینی عبادت است، سوال پرسیدم که ایشان تاکید کردند کارآفرینان از عابدین و مجاهدین هستند.»

رزم حسینی با بیان اینکه به مجلس شورای اسلامی دو برنامه ارائه کرده ام، خاطرنشان کرد: یک برنامه برای وزارت صنعت مبتنی بر اسناد بالا دستی، احکام برنامه ششم توسعه و سیاست اقتصاد مقاومتی است که در شرایط فعلی کمتر قابل اجرا است، البته نه به این معنا که تلاشی یرای رسیدن به آن نمی کنیم بلکه باید در این مدت کوتاه دولت، اقداماتی انجام دهیم که مسیر، هموارتر شود.

وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه برنامه دوم، مردمی بودن اقتصاد مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است، تاکید کرد: بخش خصوصی در این زمینه باید مشارکت و همراهی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی معیشت مورد خطر جدی قرار گرفته است، تصریح کرد: به دنبال مدیریت، نه مداخله در بازار هستیم که مبتنی بر فراوانی کالا، قیمت تمام‌شده پایین و مشارکت تشکل‌ها، اصناف، تولیدکنندگان و اتاق بازرگانی است و با هم اندیشی و کار کارشناسی مشترک میان دولت و تشکل‌های بخش خصوصی انجام خواهد شد.

رزم حسینی افزود: در شرایط سخت امروز باید سفره مردم را تا جای ممکن با کمک بخش خصوصی ارزان‌تر کنیم.

وی با بیان اینکه سنگر وزارت صمت اکنون سخت‌ترین مکان بعد از انقلاب اسلامی محسوب می شود، تاکید کرد: مطمئن باشید با کمک بخش خصوصی، پشتیبانی مجلس شورای اسلامی و دولت حداکثر تلاش در مقابل فشار حداکثری را می کنم تا با کوچک سازی و چابک‌سازی به اهداف بزرگی دست پیدا کنیم و دولت دیوان سالار را کوچک و تبدیل به دولت مردم سالار بزرگ کنیم.

به گفته رزم حسینی، در این مسیر باید بوروکراسی اداری را از سر راه برداریم و امضاهای طلایی را کم یا حذف کنیم که این با پشتیبانی بخش خصوصی و مجلس شورای اسلامی به ثمر خواهد نشست.

وی با بیان اینکه وزارت صنعت یک بنگاه سیاسی برای جناحی بودن نیست بلکه یک وزارتخانه تخصصی است، اظهار داشت: کوچک سازی و حذف مقررات مزاحم از راهکارهای بهبود وضع اقتصادی محسوب می‌شود.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.