[ad_1]

ایسنا: معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد گفت: پنج نفر که برای مصارف کشاورزی در حال حفاری چاه در روستای چلقی از توابع بخش رضویه در حومه شهرستان مشهد بودند، دچار گاز گرفتگی شده‌اند که ۴ نفر آنان فوت کردند و یک نفر دیگر با وضعیت وخیم در بیمارستان بستری شده است.

محمدجواد سبحانی با اعلام این خبر بیان کرد: این حادثه غروب امروز شنبه، ۷ تیرماه ۹۹ از طریق تماس مردمی به سامانه ۱۲۵ اطلاع‌رسانی شد و در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانی بلافاصله گروه نجات ایستگاه‌های ۶ و ۴۹ را به محل حادثه در فاصله ۲۵ کیلومتری مشهد اعزام کرد.

وی افزود: با حضور نجاتگران آتش‌نشانی در محل مشخص شد، یکی از جانباختگان در حین حفاری چاه برای مصارف کشاورزی در درون چاه دچار گاز گرفتگی می‌شود که به‌دنبال این اتفاق ۴ نفر دیگر که در محل حضور داشتند، بدون استفاده از تجهیزات حفاظت فردی و عدم رعایت نکات ایمنی ، برای نجات این فرد وارد چاه می‌شوند.

سبحانی تصریح کرد: همگی این ۵ نفر دچار گاز گرفتگی و مسمومیت شدید شده‌اند که ۴ نفر جان خود را از دست دادند و یک نفر دیگر نیز با مسمومیت شدید و وضعیت جسمانی نامساعد در بیمارستان بستری شد.

معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد خاطرنشان کرد: همگی این افراد بین ۲۰ تا ۵۰ سال سن داشته‌اند و ۳ نفر آنان با یکدیگر برادر و ۲ نفر دیگر برادرزاده بوده‌اند که این حادثه غم انگیز برای آنان رقم خورده است.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری مشهد، علت دقیق این حادثه توسط عوامل انتظامی در دست بررسی است و آتش‌نشانان پس از پایان ماموریت به ایستگاه‌های خود در شهر مشهد مراجعت کردند.

[ad_2]

Source link

Tagged : #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.