[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: فابیو پاراتیچی مدیر ورزشی باشگاه یوونتوس اعلام کرد که برکناری مائوریتزیو ساری از مربیگری این تیم که روز گذشته (شنبه) به وقوع پیوست، تصمیمی بوده است که مدیران باشگاه پیش از حذف بانوی پیر از لیگ قهرمانان اروپا اتخاذ کردند.

باشگاه یوونتوس کمتر از 24 ساعت پس از حذف از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ساری را در پایان اولین فصل حضورش در تورین اخراج و ساعاتی بعد آندره‌آ پیرلو هافبک سابقش را به‌عنوان سرمربی جدید معرفی کرد، کسی که دو هفته پیش به‌عنوان سرمربی زیر 23 ساله‌های باشگاه منصوب شده بود. پس از اخراج ساری شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه تهدید کریستیانو رونالدو به ترک یوونتوس در صورت ادامه حضور ساری در تورین یکی از دلایل اصلی اخراج سرمربی سابق ناپولی بوده است، اما پاراتیچی این موضوع را تکذیب کرد.

پاراتیچی به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: ما قبل از بازی مقابل لیون ارزیابی‌های‌مان درباره ساری را انجام داده بودیم. قبلاً هم گفته بودیم که نتیجه یک بازی ملاک ما برای تعیین آینده یک مربی نیست. ارزیابی‌های صورت گرفته براساس عملکرد تیم در کل فصل بوده است، نه فقط بازی مقابل لیون. تصمیم‌مان برای انتخاب پیرلو هم خیلی طبیعی و یک تصمیم یوونتوسی بود، چون او همان‌طور که هفته پیش (بعد از انتصاب پیرلو به‌عنوان سرمربی تیم زیر 23 ساله‌ها) گفتم، کسی است که در کنار ما بازی کرده و همیشه با همه عوامل باشگاه در ارتباط بوده است. علاوه بر این ما باور داریم که او در مسیر پیشرفت است. او خودش یک بازیکن بوده است و ما هم فکر می‌کنیم که او با اعتمادبه‌نفس می‌تواند موفقیت‌های دوران بازیگری‌اش را تکرار کند. آندره‌آ الان که مربی شده است همان ذهنیت و رویکردی را دارد که در زمان بازی‌اش داشت و آن فوتبالی باکیفیت و براساس سختکوشی است. هدف او ارائه سبک خاصی از فوتبال است، سبکی که معمولاً تیم‌های اروپایی سعی در ارائه آن دارند و توضیحاتش درباره برنامه‌هایی که دارد هم برای ما بسیار قانع‌کننده بود. اغلب اوقات شخصیت یک فرد مهم‌تر از جایگاه حرفه‌ای اوست و به همین دلیل هم ما شک نداشتیم که پیرلو شخصیت مناسبی برای هدایت تیم‌مان است.

پاراتیچی در پاسخ به این سؤال که یوونتوس چه زمانی متوجه شد که با ساری آینده‌ای نخواهد داشت، گفت: یک فصل فوتبال طولانی است و در طول آن ممکن است لحظات و اتفاقاتی رخ دهد که در تصمیم‌گیری‌های پایان فصل مؤثر باشد. پس به نتیجه رسیدن ما درباره قطع همکاری با ساری مانند یک جرقه نبوده است که در یک لحظه اتفاق افتاده باشد. در پایان یک فصل طولانی و حتی بعد از بردن اسکودتو به این نتیجه رسیدیم.

مدیراجرایی باشگاه یوونتوس در پاسخ به سؤال ایلاریا دی‌آمیکو گزارشگر شبکه اسکای اسپورت ایتالیا (همسر جان‌لوئیجی بوفون) مبنی بر اینکه آیا فلسفه کاری ساری با یوونتوس سازگار نبود و به همین دلیل هم عدم اشتیاق بازیکنان به این سبک، خستگی آنها را خنثی نکرد، اظهار داشت: دقیقاً وسط هدف زدید. دقیقاً همین‌طور است که گفتید.

این دومین فصل متوالی است که یوونتوس سرمربی‌اش را با وجود قهرمانی در سری A و پس از ناکامی در اروپا اخراج می‌کند. پاراتیچی اما می‌گوید که صرفاً ناکامی در لیگ قهرمانان دلیل اخراج دو مربی اخیر این تیم نبوده است.

وی عنوان کرد: ملاک ما برای تصمیم‌گیری درباره مربیان‌مان فقط موفقیت یا ناکامی در اروپا نیست. در مورد برکناری مکس آلگری داستان خیلی فرق داشت. او پس از یک بازه زمانی پنج ساله رفت و دورانش در تیم ما به سر آمده بود. با این حال قبول داریم که این روزها مردم براساس موفقیت در اروپا درباره تیم‌های بزرگ قضاوت می‌کنند، آنهم خیلی عجولانه. فصل گذشته در لیگ قهرمانان ما بدون در اختیار داشتن تعدادی از بازیکنان کلیدی‌مان به مصاف آژاکس رفتیم. در لیگ قهرمانان این جزئیات است که سرنوشت یک تیم را رقم می‌زند.

پاراتیچی در پایان درباره شایعه اخراج وی پس از اخراج ساری تأکید کرد: از آنجایی که رئیس باشگاه بعد از بازی‌مان مقابل لیون از من حمایت کرد، اینکه او ساعت دو بامداد نظرش را تغییر داده باشد، عجیب به نظر می‌رسید. در واقع برای من کمی مضحک بود. من 10 سال است که در یوونتوس کار می‌کنم و با تمامی اعضای این باشگاه رابطه‌ای فراتر از یک رابطه صرفاً کاری و حرفه‌ای دارم، از آندره‌آ آنیلی (رئیس باشگاه) گرفته تا آخرین کارمند باشگاه. این روزها مدیران هم مانند مربیان در معرض قضاوت‌های عجولانه قرار دارند.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.