[ad_1]

در حالی که نگرانی‌ها در مورد برقراری مجدد مقررات قرنطینه در آمریکا بر نشانه‌های حاکی از ترمیم تقاضای بنزین در این کشور سایه افکنده است قیمت نفت روز پنجشنبه شاهد کاهش بود.

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 14 سنت معادل 0.3 درصد کاهش به 40 دلار و 76 سنت رسید. روز چهارشنبه قیمت این شاخص نفتی شاهد افزایش 0.7 درصدی بود.

قیمت نفت برنت دریای شمال هم پس از رشد نیم درصدی در روز چهارشنبه، امروز با 7 سنت معادل 0.2 درصد افت به 43 دلار و 22 سنت رسید.

لاچلان شاو تحلیلگر نشنال بانک استرالیا در این باره گفت: «بازار در تلاش برای متقاعد شدن در مورد آمارهای افزایشی است… اما قرائن و شواهد در مورد ترمیم تقاضا ضد و نقیض است.»

در حالی که آمارهای انستیتوی نفت آمریکا نشان داد که میزان ذخایر بنزین این کشور در هفته گذشته با 4.8 میلیون بشکه کاهش همراه بوده که بسیار بیشتر از پیش بینی تحلیلگران است، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد کاهش بود. آمارها همچنین نشان می داد که میزان تقاضا به 8.8 میلیون بشکه در روز رسیده که بالاترین رقم از 20 مارس تاکنون است.

اما از سوی دیگر بالا رفتن موارد ابتلا به کرونا در چندین ایالت آمریکا احتمال اعمال مجدد مقررات قرنطینه و تضعیف روند ترمیم تقاضای برای سوخت را بالا برده است. همین مسئله سبب شده تا قیمت نفت در این هفته نوسان چندانی را شاهد نباشد، اما در عین حال قیمت ها در بالای 40 دلار باقی بماند.

میزان تقاضا برای بنزین در مناطقی از آمریکا که مجددا مقررات قرنطینه برقرار شده رو به کاهش بوده در حالی که تقاضا در ساحل شرقی این کشور که موارد شیوع تحت کنترل است به خوبی در حال افزایش است.

بازار همچنین در انتظار نشست روز 15 جولای کمیته نظارتی اوپک و متحدانش است تا ببیند برآورد این گروه از وضعیت کنونی بازار نفت چگونه خواهد بود.

تسنیم/

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *