[ad_1]

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شرکت های هواپیمایی از سقف قیمتی طیف نرخی تعیین شده سال قبل، عبور نکرده اند، گفت: اخبار و رویدادهایی را مشاهده می کنیم که حاکی از آن است که قیمت مسکن روند نزولی را طی می کند.

محمد اسلامی در مراسم ورود 122 دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل، در جمع خبرنگاران درباره قیمت بلیت هواپیما و جلساتی که در این باره در حال برگزاری است، بیان کرد: ما افزایش قیمت بلیت هواپیما نداشتیم و فهرستی که طبق آن قرار بود تا 150 درصد افزایش قیمت ها اعمال شود، متوقف شد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: شرکت های هواپیمایی از سقف طیف نرخی بلیت ها عبور نکردند و ما گزارشی مستند در این باره هم نداریم. 
وی ادامه داد: شرکت های هواپیمایی را ملزم کردیم در فروش صندلی هواپیما سقف 60 درصد ظرفیت را رعایت کنند و یک صندلی خالی کنار هر مسافر باشد.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: شرکت های هواپیمایی زیر کف قیمتی رقابت می کردند که ما در راستای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، این موضوع را هم متوقف کردیم.
اسلامی افزود: شرکت های هواپیمایی درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما با استناد به افزایش قیمت ارز، درخواست هایی داشتند که ما اعلام کردیم این نرخ های ارز واقعی نیست و باید اجازه دهند نرخ های ارز متعادل شود.
وی افزود: در این باره جلساتی برگزار شد و ما موضوع مهمی را که در نظر گرفتیم این بود که اجازه تکرار پروازهای چارتر را نمی دهیم، البته پروازهایی که متقاضی خودش مسافر آن پرواز را دارد و به مردم نمی فروشد، چارتر پذیرفته شده در دنیا است و وجود دارد؛ مشکل چارتر این بود که پروازهای برنامه ای، سلف خری می شد و  چارترکننده  با توجه به اقتضائات زمانی نرخ گذاری می کرد و در کنسلی ها هم پول مسافر  برنمی گشت.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.