[ad_1]

به عنوان آن زمینه تکامل می یابد, آن را می شود بیشتر بزرگسالان نیاز به بهینه سازی هزینه های به طور طبیعی همواره نوآوری و خلاقیت است. مفهوم جدید همراه با تکنولوژی که در حال حاضر انجام دور است ‘cloud computing’.

من در سراسر آمده بود مردم با محدود آن دانش خودروی من به عنوان آنچه که “محاسبات ابری’?. هر چند من تا به حال سعی کردم به توضیح آنها را در بهترین راه ممکن است بسیاری از زمان من به پایان رسید تا خالی خیره از آنها بود که نشان می دهد که آنها را در درک مفهوم و یا پس زمینه در پشت ابر رایانه.

محاسبات ابری چیست؟.

کاملا من را شروع کرده اند و به آنها به عنوان مثال از خانه با آشپزخانه در مقابل رستوران نسبت به تبيين مفهوم پشت ‘cloud computing’. یک آشپزخانه در خانه اختصاص داده شده است برای خانه, منابع – ممکن است عروق و یا وسایل و یا پخت و پز فرد اختصاص داده شده به آن خانه. صاحب خانه سرمایه گذاری در آشپزخانه و avails نفع داشتن آشپزخانه به او و یا او یا اعضای خانواده خود است. آن را به صاحب خانه است که به حفظ ، هنگامی که یک مقایسه خانه, آشپزخانه, رستوران, پایان هدف همان است که در مواد غذایی خاص ارائه شده است اما چگونه غذا آماده است و یا سرویس متفاوت است. یکی خود را ندارد هر چیزی یک رستوران به جز مواد غذایی ارائه شده است. در یک کلام همان است که بین مفهوم سنتی آن ارائه Vs محاسبات ابری.

درست مثل خانه و آشپزخانه در حالت سنتی آن ارائه شده این شرکت دارای سخت افزار و مجوز نرم افزار و در زمان شرکت outsources توسعه نرم افزار به یک 3rd حزب است که قابل مقایسه با آشپز استخدام (اگر یک شخص غنی است) برای آماده سازی مواد غذایی در خانه. با تکامل آن در بخش سخت افزار و نرم افزار ما در حال راهپیمایی به سوی ‘رستوران’ مدل از این خدمات; شما فقط پرداخت برای آنچه که خود را در پایان هدف – ‘مواد غذایی فرآوری شده’ یا ‘خدمات’. مانند در یک رستوران که در آن شما تنها نگران کیفیت مواد غذایی و انتظار ارائه خدمات و بسیار ناراحت است که آشپز, گارسون یا وسایل آشپزخانه و یا حتی در جایی که آشپزخانه است بنابراین در مورد ‘cloud computing’, مشتری متمرکز بر ارائه خدمات و نه در سخت افزار و نرم افزار و اطلاعات خام یا منابع استخدام به ارائه ارائه خدمات و یا محصول نهایی.

سازمان ها در حال رفتن به پرش به cloud computing آنها تکامل و حرکت به سوی مشخصه محاسبات ابری زیرساخت در طول دوره از زمان به عنوان آنها احساس اعتماد به نفس در مورد همان. تا آنجا که به محاسبات ابری نگران است, به اعتقاد من ما در مرحله مشابه که از اوایل دهه 90 با توجه به آن خدمات برون سپاری. این خدمات برون سپاری شد به طوری که سازمان می تواند تمرکز بر روی ‘هسته’ کسب و کار منطقه cloud computing به خوبی می تواند یک قدم بیشتر به جلو.

در حال حاضر, اجازه دهید نگاهی به مدل های سرویس به طور معمول در نظر گرفته شده در محاسبات ابری.

SAaS: نرم افزار به عنوان یک سرویس:

این مدل صحبت در مورد مدتی در حال حاضر کسب و کار نرم افزار میزبانی بر روی سرور نگهداری مراکز داده. مسائل حقوقی و امنیت و یکپارچگی و محرمانه بودن داده ها از بازداری عوامل در این مدل در این نقطه از زمان. هنگامی که سیاست های, روش, استانداردهای تعریف شده و تصفیه شده ما در این دوره از زمان این است که محدود به تصویب رسید بیش از مدت زمان.

از نظر استفاده از این نرم افزار دسترسی از طریق مرورگر وب و شرایط و وضعیت می تواند توسط اداره موافقتنامه سطح خدمات.

ممکن است نمونه می تواند ساده رایگان generic سرویس ایمیل به مجتمع سیستم ERP..

IaaS: زیرساخت به عنوان یک سرویس:

محاسبات سرورهای ذخیره سازی سخت افزار در نظر گرفته شده در این مدل سرویس. یکی همچنین می پیدا کردن رایگان در ذخیره سازی ارائه شده در وب سایت این می تواند به عنوان IaaS.

PaaS: پلت فرم به عنوان یک سرویس:

توسعه و استقرار پلت فرم ارائه می شود می تواند به عنوان یک سرویس به توسعه دهندگان برای ساخت و استقرار مدیریت نرم افزار در SAaS.

اگر یکی به نظر می رسد در ابر استراتژی استقرار آن به طور معمول در مکان های خصوصی و ترکیبی ابرها. من احساس می کنم نام خود را کاملا قابل توجه به توصیف در مورد نوع.

سوال بعدی این است که هر ذهن خواهد بود, چه نوع سخت افزار یک نیاز نسبت به میزبانی وب cloud computing?.

در این برهه از زمان به طور معمول در محاسبات ابری مستقر است در مدل سنتی. سنتی, مدل منظورم یکی ممکن است یک سرور به تهیه بانک اطلاعاتی و یا نرم افزار ردیف ردیف است که تقریبا یک سوله’ بر اساس مدل. اما پس از محاسبات ابری یکی نیاز به سخت افزار کارآمد و نیروی انسانی(مراجعه کنید به عنوان مثال رستوران) برای مدیریت cloud بهتر است در یک مرکز داده. این است که سخت افزار می تواند نقش اصلی را, فن آوری های جدید مانند شبکه محاسبات واقعی نرم افزار خوشه های خودکار سازی مدیریت سرور مقیاس و سرور مجازی سازی ویژگی های نقش در, نقش مهمی در راستای مدیریت بهتر و استقرار ابر.

همانطور که ما پیشرفت ما خوبی خواهد بود در حال حرکت به دور از “سیلوهای” بر اساس سیستم های کامپیوتری و نرم افزار. محاسبات ابری زیرساخت خواهد بود ساکن در مرکز داده این را برای استفاده بهینه از سخت افزار و بیشتر بر نیروی انسانی نیاز به پشتیبانی از چندین سرور و یا نرم افزار. بهینه سازی و کنترل موثر خواهد بازی بزرگتر نقش در زیرساخت های مدیریت این مرکز داده به سمت محاسبات ابری.

استانداردهای در محاسبات ابری در حال تحول است و هر یک پیشرو سازمان استاندارد برخی از ویژگی های کلیدی نسبت به محاسبات ابری هستند

مجموعه منابع:ارائه دهنده منابع محاسباتی هستند پولد برای خدمت به مصرف کنندگان مختلف با استفاده از یک مستاجر چند مدل. وجود دارد یک حس موقعیت استقلال در این است که مشتری به طور کلی هیچ کنترل یا دانش بیش از محل دقیق این منابع ارائه.

سریع قابلیت ارتجاعی: قابلیت های می توان الاستیکی مشروط و منتشر شده در برخی موارد به طور خودکار به مقیاس به سرعت در حال بیرون و درون متناسب با تقاضا است. به مصرف کننده قابلیت های موجود برای تأمین اغلب به نظر می رسد به نامحدود است و می تواند اختصاص به هر مقدار در هر زمان.

اندازه گیری خدمات: ابر سیستم خودکار کنترل و بهینه سازی استفاده از منابع با اعمال نفوذ یک اندازه گیری قابلیت در برخی از سطح از انتزاع مناسب برای این نوع از خدمات (به عنوان مثال ذخیره سازی و پردازش و پهنای باند و کاربر فعال حساب). استفاده از منابع را می توان تحت نظارت و کنترل و در گزارش ارائه شفافیت برای هر دو ارائه دهنده و مصرف کننده از استفاده از خدمات.

که این منجر به یک وضعیت که در آن محاسبات ابری نیاز به ارائه خدمات در آن وجود دارد صفر خرابی و منابع به اشتراک گذاشته شده, بنابراین به طور طبیعی سخت افزار برای محاسبات ابری شدن تکامل فن آوری مربوط به Grid computing, خوشه بندی – RAC بهتر است در اجرای سرور و سرور مجازی سازی رو به افزایش بوده ارائه شده توسط فروشندگان جهت جلب رضایت ویژگی های محاسبات ابری.

نگاهی کوتاه به اصطلاحات و تکنولوژی های مورد استفاده

یک خوشه متشکل از یک گروه مستقل اما به هم پیوسته رایانه ها که در ترکیب منابع را می توان به یک پردازش وظیفه. یک clusterware ” یک اصطلاح مورد استفاده برای توصیف نرم افزار فراهم می کند که رابط و خدمات است که فعال کردن و حمایت از خوشه. ترکیبی از clusterware خودکار سازی مدیریت فراهم می کند یک واحد خوشه حل است که پایه و اساس واقعی نرم افزار پایگاه داده خوشه ای.

Real application clusters اجازه می دهد تا گره های متعدد در یک خوشه سیستم به کوه و باز کردن یک پایگاه داده واحد است که ساکن بر روی به اشتراک گذاشته ذخیره سازی دیسک. باید یک سیستم واحد (node) شکست, پایگاه داده سرویس را هنوز هم در دسترس خواهد بود در باقی مانده گره.

آن را هنوز هم ممکن است نیاز به چند سال قبل از محاسبات ابری و آن را به خوبی ممکن است دوباره تعریف آن برون سپاری نقشه.

نویسنده PMP حرفه ای گواهی شده و می نویسد: وبلاگ خود را در http://indian-amps.blogspot.com

[ad_2]

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.