[ad_1]

ایسنا: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کسانی که دنبال مذاکره و سازش هستند، به بیراهه و به راه ذلت و خواری می روند که خلاف مکتب عاشورا و حسین بن علی علیه السلام است.

“حسین مظفر” شامگاه شنبه هفتم تیرماه در برنامه “یاد یاران” ویژه گرامیداشت شهدای هفتم تیر و هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر امریکایی در گلزار شهدای کرمان اظهار کرد: براساس آیات قرآن کریم، شهیدان جاودانگان تاریخ هستند. هرکس توفیق شهادت ندارد و هرکس لیاقت قربانی دادن در راه خدا را ندارد و خانواده شهداء باید به خود افتخار کنند.

وی با اشاره به اینکه شهداء به منتهای آرزوی خود رسیده اند، افزود: شهداء برای این جاودانه هستند که قطره وجودی خود را به اقیانوس خالق هستی پیوند زده اند.

مظفر در ادامه با اشاره به حقوق بشر آمریکایی تصریح کرد: سیاه ترین کارنامه در میان دولت ها کارنامه آمریکا در مسئله حقوق بشر است و اگر چه می توانست حقوق بشر دستاوردی برای حفظ حقوق انسان ها باشد اما دستاویزی برای سلطه و جنایات آمریکا شده است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: تاریخ آمریکا از لحظه شل گیری مبارزه با سیاه پوستان زبا زد است و کسانی که در آن سرزمین زندگی می کنند هنوز این نژادپرستی در وجود امریکایی ها استمرار دارد و تنها بحث فرد سیاه پوستی نیست که با فشار زانوی پلیس بر گلویش کشته شد.

وی اظهار کرد: تاریخ آمریکایی ها مملو از این جنایات است و دخالت آمریکا در صدها کشور و ایجاد ۱۵۶ پایگاه نظامی در پنج قاره دنیا نشان از نادیده گرفتن حقوق بشر است و آمریکا روسیاه تر از آن است که پرچمدار حقوق بشر باشد.

مظفر تصریح کرد: ایران اسلامی از نخستین روزهای انقلاب آماج توطئه ها و سلطه گری و جنایت های امریکا بوده و البته در رژیم گذشته ردپای آمریکا در ایران وجود داشت و ایران وابسته و حقیر را آنها ساخته بودند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی امروز به نقطه ای نورانی در جغرافیای زمین تبدیل و نقطه آمال حق گرایان دنیا شده است افزود: آمریکا از هیچ تلاشی برای مقابله با جمهوری اسلامی تاکنون فروگذار نکرده است اما مردم ما با رهبری های امام راحل و مقام معظم رهبری در حیات سیاسی اجتماعی، ایستاد و مقاومت کرد و با پایداری ملت و قربانی صدها هزار فرزندان این نسل موجب شد آمریکا به اهداف خود در ایران نرسد و حسرت تصرف یک وجب خاک ایران را به گور بردند.

مظفر با بیان اینکه ملت ایران با ۴۰ سال عبور از گردنه های تهدید و تحریم عظمت خود را در دنیای امروز حفظ کرده است گفت: راه و رمز این پیروزی، استقامت و پایداری ملت در برابر وفاداری به آرمان های انقلاب، امام و شهیدان و استقامت در برابر سختی هایی بوده که بر ملت وارد شده و این ملت کارستان کرده است.

وی تصریح کرد: تحلیل رفتار مردم ایران شدنی نیست و خود تحلیلگران غرب ابراز عجز کرده اند که این مردم علی رغم معترض بودن به وضع اجرایی، وقتی پای انقلاب و رهبرشان در میان است با تمام وجود حاضر می شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ملت ایران این استقامت و پایداری را مرام خود قرار داده و رمز سرافرازی این ملت عبور از گردنه های سخت است و ملت ترسو هرگز نمی تواند به عظمت و اقتدار برسد افزود: نمی گوییم این انقلاب مشکلات ندارد، ما مشکلات را می دانیم اما معتقدیم با همه مشکلات این انقلاب تنها انقلاب الهی است که در جغرافیای زمین مورد عنایت خداوند است و باید قدر بدانیم.

مظفر بیان کرد: کسانی که دنبال مذاکره و سازش هستند، به بیراهه و به راه ذلت و خواری می روند که خلاف مکتب عاشورا و حسین بن علی علیه السلام است.

وی با اشاره به اینکه یک نظریه پرداز غربی می گوید علت مقابله مردم با رژیم شاه و پیروزی انقلاب، مواجهه آسان آنها با مرگ بود؛ یعنی روحیه شهادت طلبی و درس گیری از مکتب عاشورا، بیان کرد: براساس اعلام غربی ها، زمانی که این ملت با بال استقامت و ولایت(شهادت) پرواز می کند هرگز نمی توان بر این ملت و مملکت پیروز شد و باید قدر این انقلاب را بدانیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: مسئولان مسئولیت خطیری دارند و به فرموده امام خمینی(ره) محرومان و فقراء صاحب انقلاب هستند و انقلاب باید به اینها رسیدگی کند که نگذاشتند؛ بخشی از آن مربوط به عملکرد مسئولان بوده و باید مواخذه شوند و بخش دیگر مربوط به مشکلاتی است که بر کشور ما تحمیل کردند از جمله جنگ تحمیلی هشت ساله، ۱۷ هزار شهید ترور و سکوت حقوق بشر امریکایی در برابر آن، تحریم و …

مظفر با تاکید بر اینکه راه پرفراز و نشیبی را در پیش داریم و باید همچنان راه استقامت و پایداری را پیشه کنیم و خداوند وعده نصرت داده و در سایه پایداری وعده خداوند محقق می شود خاطر نشان کرد: کسانی که از انقلاب بریده و از آرمان های انقلاب پشیمان شده اند، خداوند آنان را ذلیل و ملت آنها را منفور کرده است.

[ad_2]

Source link

Tagged : #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.