[ad_1]

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با بازارنیوز:

علی‌اکبر کریمی گفت: یکی از توجیهاتی که آقایان برای کاهش حجم قاچاق اعلام می‌کنند، افزایش شدید نرخ ارز است. این به معنی اقدام عملی در زمینه مبارزه با قاچاق نیست، چون این افزایش نرخ ارز، انگیزه برای قاچاق را در قاچاقچیان کاهش داده است.

گروه کشت و صنعت بازارنیوز-بهزاد قبادی؛ علی‌اکبر کریمی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، پیرامون مباره با قاچاق در صنعت پوشاک با توجه ظرفیت بالای این صنعت برای افزایش اشتغال و توان صادراتی کشور، به بازارنیوز گفت: با توجه به اهمیتی که در شرایط فعلی برای حمایت از تولید وجود دارد، قطعا یکی از شرایط حمایت، مبارزه با قاچاق است. در صنعت پوشاک، نساجی و تولید نخ ظرفیت بسیار خوبی داریم که می‌توانیم از این توان صادراتی استفاده کنیم.

وی افزود: در حال حاضر هم در حوزه پارچه و منسوجات و هم در خصوص لباس و پوشاک حجم قاچاق بالایی داریم که این نشان دهنده اهمیت بالای این صنعت است و برای حمایت از تولید داخل و استفاده از توانمندی‌های داخلی باید بتوانیم شرایط لازم را برای صنعت پوشاک کشور فراهم کنیم.

کریمی از تشکیل کمیته جهش تولید و بهبود شرایط کسب و کار در کمیسیون صنایع و معادن مجلس سخن گفت و تصریح کرد:  ما در این کمیته مواردی که تسهیل‌گر تولید هستند را مرور و بررسی کردیم که یکی از این‌ها مبارزه با پدیده قاچاق است که تاثیر بسزایی بر تولید دارد.

وی افزود: این موضوع در ادامه جلسات کمیسیون در حوزه‌های مالیات، گمرک، ارز، بازارسرمایه و سایر محور‌هایی که بر جهش تولید موثراست، قرار داشته و در دستور کار است. قطعا در ادامه با دعوت از همه دستگاه‌های مربوطه، از جمله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، این بحث را دنبال می‌کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، درباره بی‌انگیزگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به منظور مقابله با قاچاق در کشور، اظهار کرد: یکی از توجیهاتی که آقایان برای کاهش حجم قاچاق اعلام می‌کنند، افزایش شدید نرخ ارز است. این به معنی اقدام عملی در زمینه مبارزه با قاچاق نیست، چون این افزایش نرخ ارز، انگیزه برای قاچاق را در قاچاقچیان کاهش داده است.

کریمی افزود: در این شرایط که نرخ ارز بالا رفته، ما با قاچاق صادراتی مواجهیم. بخشی از امکانات و ظرفیت‌های کشور مانند کالا‌های اساسی و دارو و سوخت که دارای یارانه و رانت مثبت هستند، در حال قاچاق به خارج از کشور هستند که این موضوع قابل توجه است و ما در کمیسیون این مسائل را دنبال خواهیم کرد.

[ad_2]

Source link

Tagged : # # # # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.