[ad_1]

نقش کاردرمانگران در بازتوانی بیماران مبتلا به کرونا، ایجاد عملکرد مطلوب فردی و اجتماعی و بازگشت آنها به زندگی عادی و مستقل بسیار مهم و موثر است.

رایگانی – رییس کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی بیمارستان شهدای تجریش – ضمن گرامیداشت روز جهانی کاردرمانی گفت: طب توانبخشی یکی از مباحث مهم در پزشکی و سلامت است و یکی از حلقه های مهم زنجیره سلامت پس از پیشگیری و درمان محسوب می شود.
وی افزود: متخصصان این حیطه تلاش می کنند با ارایه خدمات توانبخشی بیمارانی که پس از یک دوره سخت بیماری دچار کاهش توانایی جسمی یا روحی شدند را به زندگی و فعالیت روزمره بازگردانند.
به گفته وی، تیم توانبخشی متشکل از گروه های مختلف شامل پزشک متخصص طب فیزیکی، توانبخشی و کارشناسان طب توانبخشی است. این کارشناسان به همراه پزشک متخصص وظیفه بررسی، تعیین نوع خدمات و پیگیری امور مربوط به توانبخشی بیماران را برعهده دارند و نقش بسیار مهمی در ارایه خدمات به بیماران ایفا می کنند.
رایگانی یکی از حیطه های بسیار مهم توانبخشی را کاردرمانی برشمرد و یادآور شد که کاردرمانگران در دو جنبه جسمانی و روانی مشغول ارایه خدمت به بیماران هستند.
هدف کاردرمانگر ایجاد عملکرد مطلوب فردی و اجتماعی بیمار است
رییس کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی بیمارستان شهدای تجریش با بیان این که در کاردرمانی عملکرد مستقل، حضور و ارایه نقش اجتماعی بیماران بسیار اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: نقشه کار اقدامات توانبخشی و برنامه ریزی کاردرمانگران با هدف ایجاد عملکرد مطلوب فردی و اجتماعی در بیماران صورت می گیرد.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.