[ad_1]

Bulgogi محبوب است غذای کره ای است که لذت می برد توسط بسیاری از سراسر جهان است. کلمه bulgogi است مشتق شده از کلمات کره ای; bul به معنی آتش و gogi است کره اصطلاح برای گوشت است. بنابراین یک ترجمه مستقیم به bulgogi آتش گوشت. در حالی که Bulgogi سس را می توان ساخته شده تند و داغ آتش اشاره به روش پخت و پز آن را به عنوان معمولا در پخت و پز بیش از یک شعله باز. Bulgogi است که معمولا ساخته شده با گچ بری و انواع دیگر از کره, گوشت گاو, اما گاهی اوقات می توان آن را ساخته شده با مرغ (dak bulgogi) یا گوشت خوک (dwaeji bulgogi). گوشت خوابانده سپس در یک bulgogi سس است که می تواند تفاوت های منطقه.

در دوران باستان bulgogi شد یک وعده غذایی برای پادشاه به خصوص در طول سلسله چوسون. ریشه های bulgogi و bulgogi سس کاملا روشن است اما بسیاری بر این باورند که آن را در آغاز 37 سال قبل از میلاد-688 آگهی در Gorguryeo عصر. تحقیقات نشان می دهد که این ظرف استفاده می شود به نام maekjeok و کره گوشت کبابی روی سیخ. در طول سلسله چوسون, bulgogi به نام رفت neobiari که ترجمه به نازک گسترش. بنابراین در حالی که وجود داشته است تغییرات جزئی در نام ها و تکنیک های پخت و پز در طول قرن bulgogi گوشت و bulgogi یک دستور به عنوان قدیمی به عنوان زمان.

سنتی bulgogi سس ساخته شده با سیر و شکر و روغن کنجد و سس سویا. دستور العمل های دیگر برای bulgogi سس ممکن است استفاده از مواد گلابی آسیایی, برنج, شراب و عسل و سویا و رب. چه چیزی باعث bulgogi سس و وعده غذایی خود را بسیار محبوب است که آن را بسیار متنوع است و می تواند در بسیاری از راه های مختلف. هدف از این سس می شود ساخته شده به عنوان یک ترشی. این ترشی می افزاید: عطر و طعم شدید و حساسیت به کره ای گوشت گاو.

برخی از مردم از اضافه کردن پیاز و فلفل سبز را به ظرف. یک غذای سنتی را نازک کاهو و یا برگ کنجد که شام استفاده خواهد شد به قرار دادن پخته شده bulgogi در. دیگران می خواهم به اضافه کردن bulgogi در بالای برنج. مدرن در کره جنوبی وجود دارد سس فرو بردن است که می تواند اضافه شده به غذا. سس بادام زمینی یک انتخاب محبوب در میان نسل جوان. سس فرو بردن می تواند طیف وسیعی از شیرین به داغ. برخی از افراد در مقایسه bulgogi به طعم teriyaki اما برای من آنها کاملا متفاوت هستند و طعم bulgogi است که به سادگی فوق العاده است که آن را به یک وعده غذایی سریع و آسان می توان آن را خورده و به عنوان یک وعده غذایی پیش غذا یا میان وعده. وجود دارد هیچ زمان به جایی که کره ای ها لذت بردن از یک وعده غذایی از bulgogi. در کره جنوبی شما می توانید پیدا کردن سریع مواد غذایی bulgogi همبرگر ساخته شده با bulgogi سس.

برای ارزش تغذیه ای bulgogi سس و کره گاو که آن را ساخته شده است بسیار سالم. همانطور که با تمام غذا های آسیایی, bulgogi با استفاده از مقدار زیادی از سبزیجات و گوشت. طعم دهنده برای این ظرف ساخته شده با گیاهان و ادویه جات ترشی جات و روغن. اختیاری افزودنی مانند کاهو و سس فرو بردن یا برنج نیز بالا در ارزش تغذیه ای است. طولانی ترین بخش ساخت ظرف است که در آن بخیسانید زمان برای گوشت اما آمادگی برای bulgogi سس است که تنها در حدود 20 دقیقه است. پس از گوشت انجام شده است خواباندن فقط طبخ بیش از متوسط حرارت بالا و انجام خود را. شما باید یک کیک خوشمزه و در عین حال بسیار سالم غذا در هیچ زمان. برای اطلاعات بیشتر من غذا کره ای سایت

[ad_2]

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *