[ad_1]

باشگاه خبرنگاران جوان: سید بشیر حسینی استاد دانشگاه امام صادق (ع) درباره شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: برای نماز صبح که بیدار شدم، خبر شهادت حاج قاسم را در خبرگزاری‌ها دیدم. مثل بسیاری از اخبار بدی که ابتدا آدم دوست ندارد آن را باور کند، در ذهنم خبر شهادت را انکار کردم. پیش خودم گفتم این روز‌ها خبر‌های جعلی زیاد است؛ شاید خبر شهادت حاج قاسم هم عملیات روانی باشد. فکر می‌کردم نیت دشمن است که با این خبر مردم را به هم بریزد. مدام این افکار در سرم بود تا اینکه با کمی پرس و جو متوجه شدم، خبر صحت دارد.

وی افزود: واقعیت غیر قابل انکار، این است که پیدا کردن جایگزین برای سردار سلیمانی امکان پذیر نیست. لطمه‌ای وارد شده که کمر سپاه اسلام را شکسته است. مدت‌ها زمان می‌برد که این زخم بزرگ التیام پیدا کند. شهادت حاج قاسم داستان تلخی است که نباید فراموشش کنیم. از طرفی این اتفاق‌ها برای ملت ایران نوید بخش است؛ چراکه در باور و عقیده اثر می‌گذارد و دل‌ها را به هم پیوند می‌دهد. بعد از ناآرامی‌های امسال و اتفاقات اخیر باز هم مردم ایران کنار هم قرار گرفتند و دست‌ها را به هم گره کردند. خداوند عالم می‌خواست دوباره ملت ما بیایند، آغوش به روی هم باز کنند و دل‌ها به هم نزدیک شود. شهادت حاج قاسم باعث شد مردم پشت به پشت یکدیگر بایستند.

واکنش داور عصر جدید به شهادت حاج قاسم

حسینی درباره اتحاد مردم ایران بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: کسانی که شاید مقداری تردید داشتند و زانوهایشان در مسیر انقلاب سست شده بود، به برکت این خون دوباره دل هایشان در مسیر دشمنی با استکبار جهانی مصمم و مشت هایشان محکم شد. همه چیز امروز کنار رفت. هر چه موضوع چپ و راست، این حزب و آن حزب مطرح بود، با شهادت حاج قاسم کنار رفت. حتی عده‌ای که خیلی این موضوعات برایشان اهمیت نداشت، احساس تغییر کردند. در نماز جمعه هفته گذشته باز هم شاهد حضور افراد متفاوت بودیم که دیگر رنگ، تیپ، مدل و در کل ظاهرشان نشان دهنده هیچ چیز نبود و همه با هم بودند.

این استاد دانشگاه در ادامه بیان کرد: همیشه شهادت امید بخش و نوید بخش است. در عین حال تلخ و عبرت آموز هم هست. شهادت بزرگی مانند حاج قاسم سلیمانی آن چنان مصیبتی وارد می‌کند که هیچ چیز جای آن را پر نمی‌کند، اما ققنوس وار باعث می‌شود نسل جدیدی در این مسیر قرار گیرند. این مدل بی شرمانه‌ای که امریکا و هوادارنش در واکنش به شهادت حاج قاسم سلیمانی داشتند، ماجرا را برای همه روشن کرد. بعضی از هموطنان شاید به برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای حس و حالی هم داشتند، اما با توجه به واکنشی که نسبت به شهادت سردار سلیمانی داشتند و از خود شعف نشان دادند،بغض و کینه دارند.

وی در پایان گفت: خون شهید پاک می‌کند؛ همه ناپاکی‌ها را می‌شوید و از بین می برد. این شهادت می تواند حلال بسیاری از مشکلات ما از جمله مشکلات اقتصادی باشد. الان همه ما احساساتی هستیم و سخت به انتقام فکر می کنیم اما باید از ظرفیت این شهادت، در دراز مدت و خوب استفاده کنیم. از طرفی باید به آرمان‌های بلند‌تر فکر کنیم.

حسینی با بیان اینکه باید عظمت شهید را بفهمیم، گفت: حاج قاسم سلیمانی وجودش نعمتی برای جهان بود. این که داعش تا اروپا نفوذ کرد و چه بساطی را در خاورمیانه به وجود آورد، برای همه روشن است. سپاه اسلام با حاج قاسم، داعش را نابود کرد و به جهان آرامشی بخشید. باید این شهید جهانیِ با عظمت را بشناسیم. نگرانم باز هم در کشور شهادت سردار سلیمانی را حزبی و جناحی کنیم و بخواهیم با بعضی کار‌های نادرست جامعه را شقه کنیم. اگر جلوی انشقاق را بگیریم اتفاق خوبی خواهد افتاد.

[ad_2]

Source link

Tagged : # # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.