[ad_1]

در حالی که سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از آماده سازی طرحی برای ساماندهی صنعت خودرو و فروکش کردن التهابات قیمت ها تا سه هفته آینده خبر می دهد، یک مقام وزارت صنعت می گوید: برخی از بخش های این طرح، قابل اجرا نیست.

در دوره دهم مجلس طرحی برای ساماندهی صنعت و بازار خودرو تهیه شده بود، اما شورای نگهبان ایرادات و اشکالاتی بر آن وارد کرد و در نهایت این طرح ابتر ماند.
بیستم مردادماه امسال «سید احمد رسولی نژاد» نایب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ایرنا، از طرح این کمیسیون برای ساماندهی صنعت و بازار خودرو و رفع مشکلات این حوزه خبر داد.
وی اعلام کرد: در کمیته خودروی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، طرح جامعی توسط متخصصان و اصحاب فن در دست تهیه است و درتلاشیم تا پس از بررسی همه مسائل، مشکلات و وضعیت صنعت و بازار خودرو، در کوتاه ترین زمان این طرح را به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ببریم.
در این طرح مواردی همچون الزام به عرضه خودرو در بورس کالا، تعیین سود مشارکت خودروهای پیش فروش شده توسط خودروساز و تعیین قیمت تمام شده خودرو هر سه ماه یک بار توسط شورای رقابت دیده شده است.
در این پیوند، «حجت الله فیروزی» سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: طرح ساماندهی صنعت خودرو با توجه به اهمیت و حساسیت این صنعت و التهابات ماه های اخیر بازار آن، توسط عده ای از نمایندگان مجلس مطرح و به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع شده که در دست بررسی است.
به گفته وی، این کمیسیون نیز با دعوت از خودروسازان، قطعه سازان، نمایندگان وزارت صنعت، ستاد تنظیم بازار و کارشناسان حوزه خودرو در حال بررسی طرح یاد شده است که اساس آن، عرضه خودرو در بورس خواهد بود.

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.