[ad_1]

با نزدیک شدن به فصل پاییز سیستم بهداشت عمومی به دلیل آغاز سرماخوردگی و آنفلوآنزای فصلی نگران شده است.

محققان دانشگاه ییل ایالات متحده اعلام کردند: ویروس راینو که شایع ترین علت سرماخوردگی است می تواند از آلودگی ویروس آنفلوآنزا از طریق راه های هوایی پیشگیری کند و دفاعی در برابر این ویروس در بدن ایجاد کند.
این یافته ها پاسخگویی احاطه مرموز آنفلوآنزای همه گیر خوکی در سال ۲۰۰۹ خواهد بود و انتظار می رود موارد ابتلا به آنفلوآنزای خوکی در اروپا طی پاییز، دوره ای که سرماخوردگی گسترده می شود، هرگز رخ ندهد.
گروه دانشگاه ییل به سرپرستی دکتر الن فاکسمن ۳ سال اطلاعات بالینی بیش از ۱۳ هزار بیمار را که با علائم عفونت تنفسی در بیمارستان ییل نیو هیون ثبت شده بودند را موردمطالعه قراردادند.
محققان دریافتند که حتی در ماه هایی که هر دو ویروس فعال هستند، اگر ویروس سرماخوردگی وجود داشته باشد، ویروس آنفلوآنزا وجود ندارد.
فاکسمن، استادیار پزشکی آزمایشگاهی و ایمونوبیولوژی و محقق ارشد این تحقیق گفت: “وقتی داده ها را بررسی کردیم، مشخص شد که تعداد بسیار کمی از افراد همزمان دارای هر دو ویروس هستند. “
فاکسمن تاکید کرد: دانشمندان نمی دانند که آیا شیوع فصلی سالانه ویروس سرماخوردگی تاثیر مشابهی در میزان آلودگی افراد در معرض ویروس کرونا بیماری کووید-۱۹ دارد یا خیر.
وی بیان کرد: “پیش بینی چگونگی تعامل دو ویروس بدون انجام تحقیقات غیرممکن است. “

[ad_2]

Source link

Tagged : # #

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.