[ad_1]

خبرگزاری ایسنا: باشگاه استقلال در بدبینانه‌ترین حالت ممکن، باید حدود ۱۲ میلیون و ۲۵۸ هزار دلار برای پرونده‌های خارجی خود هزینه کند.

باشگاه استقلال مدت‌هاست با مشکل قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی دست و پنجه نرم می‌کند. نبود نظارت درست در قراردادهایی که منعقد شده، باعث شده استقلال با چندین بدهی ارزی و شکایت‌های مختلف از سوی دادگاه CAS و فیفا مواجه شود.

پس از حضور احمد سعادتمند به عنوان مدیرعامل استقلال، کادر مدیریتی این باشگاه در تلاش بود که با پیگیری‌های لازم، مقداری از این بدهی‌های ارزی را پرداخت کند. شیخ دیاباته و هروویه میلیچ از اولین بازیکنانی بودند که سعادتمند باید به دنبال پرداخت مطالباتشان بود و توانست بعد از انجام این پرداخت، این دو بازیکن را به ایران بازگرداند.

با گذشت زمان، کادر مدریریتی باشگاه استقلال با چندین پرونده خارجی مواجه شد که از مدیران پیشین استقلال به جا مانده و هنوز فکری برای آنها نشده است. بویان نایدنوف، گادوین منشا، ایسما، وینفرد شفر، سرور جپاروف، سه وکیل باشگاه استقلال، آندره آ استرماچونی و لئوناردو پادوانی از پرونده‌های بین‌المللی استقلال هستند که هنوز حل نشده‌اند.

طبق اعلام احمد سعادتمند، استقلال ۳۲۸ هزار دلار به بویان، ۱۰۰ هزار دلار به پادوانی، ۵۵۰ هزار دلار به شفر، ۲۳۰ هزار دلار به جپارف و منشا و سه وکیل، ۱۵۰ هزار دلار به ایسما و یک میلیون و ۸۰۰ هزار یورو به استراماچونی بدهکار است.

همانطور که مشخص است، بعضی از این ارقام می‌تواند دستخوش تغییراتی شود و استقلال را دچار چالش بسیار بزرگی کند. در چند روز اخیر لئوناردو پادوانی به دنبال دریافت پول بیشتری از استقلال است و طبق ادعای باشگاه استقلال، پادوانی و وکیل او به دنبال این هستند که با پیگیری شکایت خود از دادگاه CAS بتواند از مطالبات خود از باشگاه سود روزشمار دریافت کند و طبق ادعای پادوانی، این بازیکن پیگیر است تا با این روند، مبلغ ۹ میلیون دلار از باشگاه دریافت کند.

یکی دیگر از این نوع پرونده‌ها مربوط به پرونده آندره آ استراماچونی است. طبق گفته‌های موجود، استقلال ممکن است با انجام مذاکرات لازم و سرمربی شدن این مربی ایتالیایی در تیمی دیگر، بتواند با پرداخت ۳۰۰ هزار یورو پرونده استراماچونی را ببندد. در غیر این صورت استراماچونی می‌تواند با انجام مذاکرات لازم و درخواست غرامت خود از طریق فیفا مبلغ یک میلیون و ۸۰۰ هزار یورو از باشگاه استقلال مطالبه کند.

دیگر پرونده‌های استقلال تقریبا تا اینجای کار به ثبات رسیده‌اند اما اگر بخواهیم در خصوص این پرونده‌ها حساب و کتاب مشخصی داشته باشیم، باید دو احتمال را در نظر بگیریم. استقلال اگر در خصوص دو پرونده استراماچونی و پادوانی با شکست مواجه شود، باید چیزی حدود ۱۱ میلیون دلار به این دو نفر پرداخت کند و در مجموع با پرونده‌های دیگر، استقلال باید حدود ۱۲ میلیون و ۲۵۸ هزار دلار (با احتساب قیمت روز دلار، حدود ۲۴۰ میلیارد تومان) برای پرونده‌های خارجی خود هزینه کند.

اما اگر همه چیز برای استقلال به خوبی و خوشی پیش برود و استقلال بتواند در پرونده‌های خود موفق بیرون بیاید، در بهترین حالت ممکن، استقلال می‌تواند با پرداخت یک میلیون و ۶۵۸ هزار دلار تمام پرونده‌های خارجی خود را حل کند.

اختلافی که میان دو حالت وجود دارد، چیزی حدود ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار است و باید دید با گذشت زمان چه اتفاقاتی در خصوص پرونده‌های استقلال رخ خواهد داد. آیا استقلال باید برای پرونده‌های خارجی خود یکی از سنگین‌ترین هزینه‌های موجود را متحمل شود یا سرنوشتی دیگر انتظار آبی پوشان پایتخت را خواهد کشید.

[ad_2]

Source link

Tagged :

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.