[ad_1]

خوش آمدید به پادشاهی سوازیلند!

استقلال

آیا می دانید- در سپتامبر 6, 1968 کشور – یکی از مهمترین و قومی همگن جمهوری در این سیاره– اعلام آن استقلال ملی به عنوان پادشاهی سوازیلند در کشورهای مشترک المنافع. نتیجه آن شد چهل و دومین کشور مستقل در آفریقا است. از آنجا که آن را تبدیل به یکی از معدود پادشاهی در جهان سوم. برای تقریبا 70 سال قبل از سال 1968 انگلستان تا به حال حکومت این کشور به عنوان یک کمیسیون عالی خاک. در واقع سوازیلند یکی از بریتانیا آخرین مستعمره در آفریقا سرزمین اصلی.

جغرافیا

آیا می دانید- مدرن کشور سوازیلند نهفته در آفریقای جنوبی است و به طور کامل احاطه شده که قبلا سفید-حکومت آفریقای جنوبی و موزامبیک (سابق مستعمره پرتغال).آن را پوشش می دهد در مورد 6,704 مایل مربع ( 17,363 متر). آفریقایی سلطنت–در مورد اندازه نیوجرسی–در جهان است 158th بزرگترین کشور در منطقه است. چه تر است, آن است که یکی از کوچکترین کشورهای منطقه در میان مستعمرات سابق بریتانیا در آفریقا همراه با لسوتو, موریس, سیشل و گامبیا. این پادشاهی کوچک برخوردار از آب و هوای مطلوب. بسیاری از ملت های تحت پوشش با کوه (تا 4500 فوت) و جنگلهای انبوه و دره ها.

بازی های المپیک تابستانی

آیا می دانید- در سال 1968 پادشاهی یکی از جدید کشورهای جهان, اما آن را تبدیل به یک المپیک کشور تا سال 1972 است.

روابط خارجی

آیا می دانید- پادشاهی سوازیلند هنگامی که یک ضد کمونیست ملت را حفظ می کند نزدیک دیپلماتیک و روابط اقتصادی با آفریقای جنوبی و ژاپن و همچنین کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا. آن است که شناخته شده برای خود را قوی روابط با لندن است. در ضمن پس از استقلال (1968) سوازیلند یکی از معدود کشورهای آفریقایی در جهان است که تا به حال روابط دیپلماتیک با جمهوری خلق چین است.

منابع آب

آیا می دانید- با وجود این کشور, اندازه -یکی از کوچکترین کشورهای در زمین – پادشاهی سوازیلند یکی از کشورهای جنوب صحرای آفریقا را به خوبی سیراب مناطق. مانند سورینام جزایر سلیمان و نروژ است خانه را به تعداد زیادی از رودخانه ها. عمده رودخانه ها عبارتند از: Ingwavuna رودخانه در جنوب Bacata رودخانه در جنوب غربی این Usutu و Ngwempisi رودخانه ها در غرب و Lomti و Umbeluzi رودخانه ها در شمال.

مردم

آیا می دانید- بیش از یک میلیون نفر زندگی می کنند در,ملت, بزرگ اکثریت Swazi زبان سیاه پوستان. علاوه بر این تعدادی از شهروندان سوازیلند شاغل در آفریقای جنوبی و کشورهای دیگر.

عمده سازمان های بین المللی

آیا می دانید- کشور عضو سازمان ملل متحد در سپتامبر 24, 1968. در همان زمان آن را تبدیل به بیست و هشتمین عضو کشورهای مشترک المنافع بریتانیا.

قدرت و ادوکلن

آیا می دانید- این گروه در اوایل دهه 1980 این کشور محصور در خشکی ساخته شده جهان عناوین زمانی که آن را تا به حال دو ملکه. پس از مرگ پادشاه Sobhuza دوم ملکه السلطنه Dzeliwe Shongwe حکومت پادشاهی کوچک در بین سال های 1982 و 1983 و ماه بعد Ntombi Twala شد این کشور را به رئیس دولت از سال 1968. با توجه به Swazi سنت پادشاه جدید انتخاب ملکه مادر (Ndlovukazi یا او-فیل). در سال 1921 Sobhuza II که یکی از قدیمی ترین پادشاهان حاکم شده بود دست برداشت توسط او-فیل.

زبان

آیا می دانید- این پادشاهی که یک کشور با دو زبان رسمی انگلیسی و siSwati.

حیات وحش

آیا می دانید- با وجود اندازه کوچک این سرزمین مشهور است برای آن انواع حیوانات وحشی مانند فیل شیر کرگدن و پلنگ است. در غیر این صورت آن را نیز به خوبی شناخته شده برای آن birdlife. در Lubombo به عنوان مثال وجود دارد بیش از 350 گونه از پرندگان عجیب و غریب. در سال های اخیر Mlilwane پناهگاه حیات وحش تبدیل شده است یکی از این کشور پر بازدید ترین نقاط.

شگفتی جدید

آیا می دانید- این پادشاهی کوچک است خانه را به یکی از قدیمی ترین معادن. کشف آن در Ngwenya ناحیه Hohho در سال 1970.این جای تعجب است که یکی از سوازیلند جاذبه های توریستی بالا.

دو پایتخت

آیا می دانید- بر خلاف تعدادی از کشورها در جهان انگلیسی زبان ملت ایران دارای دو پایتخت. مبابانه است, پایتخت اداری, در ضمن لوبامبا سنتی سرمایه است. مبابانه -دروغ در سوازیلند, western highlands– بزرگترین شهر و قرار بود در اوایل 1900s. با یک جمعیت از 100,000 مردم مبابانه است تعدادی از بازارهای سنتی عالی رستوران باغ خیره کننده و شگفت انگیز هتل ها. در 2oth قرن این Swazi محل یکی از صلح آمیز ترین شهرهای آفریقای جنوبی است. در ضمن لوبامبا جالب از مکان های مانند پادشاه Sobhuza دوم پارک یادبود و موزه ملی.

اقتصاد

آیا می دانید- این آفریقایی سلطنت است با برکت فراوان آب و برخی از مواد معدنی مانند سنگ آهن آزبست و قلع و کائولن و زغال سنگ و طلا و باریت و الماس است. از سوی دیگر از سال 1984 تا 1994 پادشاهی سوازیلند افتخار یکی از جهان سریع ترین رشد اقتصاد (6.5%) جلوتر از چندین کشور آسیایی.

معروف جهان بازدید

آیا می دانید- پاپ ژان پل دوم به این کشور در سال 1988.

[ad_2]

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *