[ad_1]

Thuparamaya: قدیمی ترین گنبد از سریلانکا

آیا تا کنون فکر که قدیمی ترین گنبد در سریلانکا است ؟

ساخته شده در زمان سلطنت شاه Devamnampiyatissa, Thuparamaya اولین گنبد بنا در 250BC-210BC در این ساعت از ماهیندا بود که یک نماینده فرستاده شده به سریلانکا هند پادشاه آشوکا. آن ماهیندا و Sangamiththa پسر و دختر پادشاه آشوکا است که بودیسم به سریلانکا. ماهیندا آورده بودا یقه استخوان به مندرج در گنبد است که هنوز هم در اینجا. قابل توجه این است که این نه تنها یک گنبد اما یک Aramic پیچیده بیش از حد. اما Aramic پیچیده ای است که تحت پوشش نزدیک به 3½ هکتار در اطراف گنبد است که در خرابه در حال حاضر. یکی از starkest جاذبه های گنبد است که گنبد خانه شناخته شده به عنوان Vedagate. دو دایره از ستون های اطراف گنبد پشتیبانی سقف بود که یکی دیگر از گنبد به عنوان نشان داده شده است کاهش ارتفاع ستون محافل از گردشگاه های اطراف. آن است که یک اثر از زیبایی انجام می شود wookwork.

تاریخچه طلا و آجر

این Vedatgate تا به حال بیرونی ساخته شده از طلا و نقره تا Pandyans غارت آن توسط قرن هفتم. دو و نیم قرن بعد زمانی که ماهیندا IV دوباره کردم Vedagate تحت پوشش طلا و نقره در جایی در اطراف 956-972AD و در عین حال دوباره آن را غارت کردند توسط کولا.

سپس پس از یک دوره طولانی از 900 سال در سال 1862 آن بازسازی شد و دوباره در دوران مدرن که تبدیل باستان ویژگی های گنبد.

از نظر ساخت و ساز

این کهن ترین گنبد واقع شده است در Anuradhapura, سریلانکا. آن ساخته شده است در شکل یک زنگ. گنبد غرفه 3.45 متر ارتفاع با قطر 18 متر در پایه هموار با سنگ گرانیت. این گنبد بود تخریب و بازسازی به صورت کاملا چند بار در گذشته است. این گنبد در سریلانکا است که شناخته شده به عنوان Dagoba.

همه چیز برای انجام

جدا از Thuparamaya Dogba مختلفی وجود دارد که مکان های زیبا در اطراف است که شما باید ببینید.

Sangamiththa گنبد:

آن است که بسیار کوچک گنبد واقع فقط 130 متر در شرق Thuparamaya گنبد. نام آن از هند پادشاه آشوکا دختر که رسید روپیه Lnaka حدود 249 قبل از میلاد.

Padalanchana Chethiya:

پیاده روی 50 متر جنوب از Thuparamaya گنبد وجود دارد دیگر کوچک گنبد knowns به عنوان Pedalanchana Chethiya ساخته شده بود که توسط پادشاه Lagnatissa. اعتقاد بر این است که بودا پا در میانی قبل از افزایش در هوا به بازگشت به هند درست پس از سومین سفر خود به سریلانکا.

خرابه های باستان بیمارستان:

در شرق و جنوب محل گنبد وجود دارد خرابه های باستانی در بیمارستان که در آن بيمار پس از نگاه و دارو در طول Anuradhapura عصر. شما را پیدا خواهد کرد پزشکی سنگ در اطراف خرابه های که استفاده می شود به درمان مریض و بیمار. آن استفاده می شود برای درمان بیماری یعنی نیش مار را از طریق حمام که حاوی پزشکی و دروغ است.

کاخ سلطنتی پادشاه Vijayabahu:

پس از مبارزه با کولا هند پادشاه Vijayabahu ساخته شده موقت این کاخ در جشن. در حال حاضر ساختمان اقدامات 39*66m. وجود دارد دو Guardstones که به نظر می رسد در ورودی کاخ شناخته شده به عنوان Sankhini و Padmanidhi.

چگونه برای رسیدن به Thuparamaya?

Thuparamaya است که به خوبی متصل به کل قاره. شما می توانید رسیدن به آنجا توسط اتوبوس با قطار و هوایی است.

هوایی: نزدیکترین فرودگاه به Thuparamaya است کلمبو فرودگاه است که 183km دور از آن. شما می توانید هر دو اتوبوس و یک تاکسی یا یک تاکسی از فرودگاه به طور مستقیم به Thuparamaya.

توسط راه آهن: وجود دو ایستگاه قطار در Anuradhapura شهرستان. اصلی Anuradhapura, ایستگاه در نزدیکی اتوبوس قدیمی شهر و یکی دیگر شهر جدید ایستگاه است که در واقع در قسمت جنوبی شهر است. شما هم می توانید با گرفتن یک تاکسی از آنجا به گنبد و یا پیاده روی و رسیدن به گنبد در حالی که کاوش در این شهر است.

با اتوبوس: همان ایستگاه راه آهن این شهرستان وجود دارد که دو ایستگاه های اتوبوس. قدیمی, اتوبوس, ایستگاه شما را به قسمت جنوبی شهر در حالی که جدید ایستگاه اتوبوس طول می کشد شما را به شمال و شرق.

که در آن به خواب ؟ (برای بعد)

که در آن به خوردن ؟

Rangiri رستوران:

اگر شما می خواهید به کسی را دست انداختن جوانه های چشایی خود را با برخی از غذا خوشمزه و سپس این است برای شما. برنج و کاری از این محل واقعا lip-smacking, دسته کوچک موسیقی جاز.

Rasa Gedara:

داخل این مکان زیبا است. یکی می تواند به اینجا می آیند برای شام پس از یک روز طولانی است. سرویس خوب است. به اینجا می آیند برای معتبر سریلانکا خوردم.

Seedevi رستوران خانوادگی:

ادعا می شود تمیزترین رستوران توسط مسافران Seedevi رستوران آن شناخته شده است خدمات فوق العاده. اگر چه گزینه های بسیار محدود در اینجا وقتی که می آید به مواد غذایی و در عین حال بوفه از این محل مشهور است برای آن تنوع و طعم و مزه.

کلبه پیتزا:

در مورد شما می خواهید به بازدید بین المللی مواد غذایی, زنجیره ای, پیتزا کلبه وجود دارد برای شما.

برداشت کافه و رستوران:

با فضای داخلی مدرن برداشت کافه و رستوران آن شناخته شده است خوشمزه, پیتزا, ساندویچ و بریانی, بریانی برای دوستداران.

نتيجهگيری:

با غنی enthralling تاریخچه و آثار تاریخی زیبا در اطراف معبد Thuparamaya است که باید بازدید از محل اگر شما می خواهید برای یادگیری و درک بودیسم است. مطمئن شوید که شما در بازدید از این محل در زمان بعدی شما در سریلانکا. از آن خواهد شد بی سر و صدا را تجربه کنند.

PS: مشاور tip – مطمئن شوید که شما عینک جوراب هنگامی که شما وارد محوطه زمین می شود واقعا گرم در روز تابستان است.

متا توضیحات:

برای یک روز کامل حاوی بودایی اعتقاد به عالم ارواح Thuparamaya می ایستد در تمام شکوه و عظمت و با شکوه محیط. با مکان هایی مانند Sangamiththa گنبد, Padalanchana Chethiya و کاخ سلطنتی پادشاه Vijayabahu در اطراف این محل باعث می شود برای یک خیره کننده و زیبا نماد سریلانکا غنی گذشته است. جایی است که به راحتی در دسترس از تمام امکانات حمل و نقل و منطقه اطراف مجهز به تمام امکانات مدرن.

[ad_2]

infoadminturk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *